Liga a III-a, etapa a 5-a. Program, rezultate, clasamente

Etapa a cincea a Ligii a III-a se va disputa în acest sfârșit de săptămână, de la ora obișnuită, 17:00, excepție făcând meciul dintre Rapid și Sportul Chiscani.

Liga a II-a, etapa a 8-a. Program, rezultate, marcatori

Etapa a opta a Ligii a II-a se va disputa începând de joi, când Sportul Snagov va primi vizita arădenilor de la UTA. Majoritatea partidelor se vor disputa sâmbătă, urmând ca runda să fie închisă duminică la Cluj.

Liga I, etapa a 9-a. Programul complet

Etapa a noua a Ligii I se va disputa începând de vineri, în decursul a patru zile, urmând să se încheie luni, la Giurgiu.

Cupa României, 16-imi. Tragerea la sorți o aduce pe Craiova la Snagov!

Marți, la sediul Federației Române de Fotbal, a avut loc tragerea la sorți a meciurilor din șaisprezecimile Cupei României, rundă în care vor intra 14 echipe din Liga I, alături de cele 18 câștigătoare ale fazei anterioare.

REVISTA 100% SPORT ROMANIA ESTE PE PIATA CU NUMARUL DE SEPTEMBRIE

Numărul 23 al revistei 100% Sport, 75, dacă includem IlfovSport, poate fi găsită deja la distribuitorii de presă din țară.

LaLiga de Ilfov | Liga a 4-a si Liga a 5-a | Program si rezultate

Liga judeteana de Ilfov isi desfasoara in acest sfarsit de saptamana cea de-a doua etapa.


Liga I 2017/18
Poz Echipa Pts P +/-
1CFR Cluj492223
2FCSB472231
3CS U Craiova432213
4Astra Giurgiu372210
5FC Botosani35223
6Viitorul Constanta342210
Liga a II-a 2017/18
Poz Echipa Pts P +/-
1Dunărea Călăraşi492127
2AFC Hermannstadt482125
3Chindia Targoviste422132
4CS Afumati382110
5ASU Poli Timisoara36216
6FC Academica Clinceni35215
Liga III Seria 2 2017/18
Poz Echipa Pts P +/-
1ASSCS Farul Constanta672667
2AFC Progresul Spartac622649
3Unirea Slobozia572657
4Axiopolis Cernavoda522638
5AFC Metalul Buzau502622
6SC FCSB 2472637
Liga III Seria 3 2017/18
Poz Echipa Pts P +/-
1ACS Petrolul 52602439
2FCM Alexandria562441
3ACSF Voința Turnu Măgurele562435
4AFC Astra 2422415
5SC Popeşti Leordeni35249
6Flacara Moreni33241
Liga IV - Seria 1 2017/18
Poz Echipa Pts P +/-
1CSO Bragadiru281025
2ACS Viitorul Berceni22916
3FC Voluntari211025
4Athletico Floreasca18812
5AS Ciorogarla1510-8
6ACS Unirea Dobroiesti1010-9
Liga IV - Seria 2 2017/18
Poz Echipa Pts P +/-
1Cornetu271022
2Dragomiresti Vale221030
3Pescarusul Gradistea21929
4ACSO Pantelimon17812
5Vulturul Pasarea1692
6Islaz1310-6

IlfovSport Video

Cea mai recentă galerie IlfovSport

Ultimele comentarii