ACS CORBEANCA – AS CODRII VLASIE MOARA VLASIEI 6-1
AS VIITORUL PETRACHIOAIA – ACS VIITORUL BERCENI 4-0
AS PESCARUSUL GRADISTEA – AS SPERANTA SABARENI 4-3
AS VULTURII PASAREA – FC VIITORUL GANEASA 2-0

2. Unul spune:

Izlaz-Cornetu 2-6

3. Bogdan spune:

AS PESCARUSUL GRADISTEA – AS SPERANTA SABARENI. 4-3 (0-3)
    Arbitraj rușinos la Gradistea. După o prima repriza arbitrata clar in favoarea celor de la Săbăreni, centralul s-a simțit brusc „rau” la pauza si a fugit efectiv, lăsând conducerea meciului in grija unuia dintre asistenți.
    Speram ca AJF Ilfov sa ia măsuri drastice împotriva acestui „fluieraș”.
    Victorie muncita si meritata a gradistenilor.
    Se pare ca linia de victorii a Pescărușilor deranjează pe cineva, având in vedere modul in care s-a arbitrat azi.

• Jan spune:

La voi acasă sa favorizeze arbitrul….oaspetii.Niciodata!!! Probabil înjurat și insultat a plecat acasă, deșii lucrurile probabil au stat altfel acolo.Normal, o persoana care are studii și un caracter mult peste voi sa fii înjurat de toți terminați . Bravo arbitrului..Un semnal de alarma tras de acestea ca situația este una dintre cele mai rele la acești melena.

• Bogdan spune:

Lamentabila scuza cu studiile si caracterul.
        Daca avea studii( adica se presupune ca este inteligent), ducea meciul acolo unde dorea fără sa fie apostrofat de către spectatori si fără sa ia decizii clare in favoarea oaspeților.
        Cei care au jucat fotbal mai sus de divizia D stiu foarte bine ca acest lucru este posibil.

PS
        Un băiat deștept ca el nu schimba păreri cu jucătorii (din întâmplare doar cu cei de la Sabareni) strigându-se cu prenumele.

• fane spune:

Grădiștea=Kosovo
      Domnul arbitru a fost înjurat ca la ușa cortului de către dl vice și a plecat acasă. La centru a intrat un asistent și în locul sau pe atacul lui grădiștea a intrat domnul vice. Și așa grădiștea a întors rezultatul. Toate golurile din offside. Marcate toate de către domnul vice.
      Dacă un Viceprimar se comporta așa ce pretenții sa avem de la alții!
      Conducerea ajf sigur nu va lua nici o măsură. De frica. Ei sancționează pe fraieri. Cică țărănusii de la Grădiștea cică deranjează ei cu seria de rezultate pozitive. Pozitive numai cu jucători pe fals de la balotești, Ialomița etc.

Ai distrus limba romană.
        Cred ca nu ai vazut meciul, domnule Fane.
        Pe atacul echipei din Grădiștea, la linie, se afla celălalt asistent.
        Toate golurile din offside?
        1-3- gol cu capul din corner
        2-3 -penalty
        3-3 acțiune de contraatac, jucatori Grădiștea plecați din terenul propriu
        4-3 lovitura libera cu deviere in propria poarta

Daca sunt jucatori pe fals(si știți asta sigur), de ce nu ați făcut contestatie(lucru permis de către regulament)?

Lăsați in pace viceprimarul. Omul își vede de treaba lui, trăiește cu pasiune ceea ce face si da, din când in când mai înjură. Dumneavoastră nu o faceți?
        Mulțumesc

• Leo Barmanu' spune:

Daca tot spui cum s-au dat golurile…de ce nu spui ca portarul de la Gradistea dupa ce s-a terminat prima repriza in favoarea celor de la Speranta Sabareni a lovit Arbitrul si de frica a plecat acasa…Politia nu a asistat la joc…doar a semnat si a plecat….si acesta este motivul pentru care sa ajuns la acest scor! Sa va fie rusine…

• Anonim spune:

Dnu baraman sunteti putin trotilat……cautati nod in papura politia a plecat dar cautati in foaia de arbitraj ca a fost prezent si o firma de paza cu atestat in regula si mai lasati neputinta voastra…. sa jukati si cu 2 oameni in plus 15 min si sa nu reusiti macar un rezultat de egalitate dupa ce conduci cu 3-0 nu stiu unde e dezavantajul????

• unul spune:

Dnu Leo intradevar portarul de la Gradistea a injurat arbitrul dar pt asta a primit galben,dar de lovit nu l-a lovit nimeni,asta o pot demonstra si jucatorii de la Sabareni,tu cred ca ai vazut altceva.

• Nicu Grigore spune:

Domnule Bogdan,daca se poate,un rezumat al desfasurarii partidei Gradistea-Sabareni.Mi-as dori sa fiti cat mai obiectiv in subiectivismul care ne caracterizeaza pe fiecare dintre noi.Nu am asistat la acest meci,deci,o relatare, cat de cat obiectiva,ar fi binevenita.

@ Dinu Grigore
            Vreme închisă, teren umed si denivelat însă cu un gazon in condiții foarte bune.
            Primele momente nu anunțau „furtuna” de mai tarziu, însă in următoarele 30 de minute, împinsă de la spate de deciziile centralului, echipa din Săbăreni a marcat de 3 ori: doua lovituri libere(acordate gratuit) din preajma careului plus o execuție personală au făcut ca scorul sa ia proporții.
            Echipa din Săbăreni a jucat ordonat, s-au dublat bine in apărare si pe fondul unui joc slab la mijlocul terenului al celor din Grădiștea s-au vazut deja câștigători.
            Prima repriza s-a încheiat cu doua ratări uriașe ale Pescarusului, iar starea de tensiune din teren creată de către arbitru a avut repercursiuni si asupra spectatorilor, multi dintre cei prezenți incepand sa protesteze împotriva manierei de arbitraj.
            Repriza a doua a inceput cu vestea ca centralul „a fugit”(versiuni sunt mai multe: i s-a făcut rau, i-a fost frica), iar unul dintre asistenți a preluat conducerea meciului.
            Jucătorii Pescarusului au intrat pe teren mai motivați si au redus din din handicap in minutul 55, in urma unui corner.
            Trebuie menționat ca nu este prima data când echipa din Săbăreni joaca bine in prima repriza, pentru a da cu piciorul celor 3 puncte prin jocul slab pe care il prestează in repriza a doua(vezi Săbăreni-Petrăchioaia 2-4). Ai putine șanse sa menții un rezultat daca nu faci altceva decât sa degajezi mingea la întâmplare o întreaga repriza.
            La scorul 2-3, când mai erau de jucat aproximativ 5 minute, Săbăreni a primit meritat un penalty. Execuție slaba, Nichita retine balonul in doi timpi, degajează si pe contraatac, Pescărușul(cu un jucător eliminat) egalează, 3-3.
            Debandada din sânul echipei din Săbăreni nu se oprește aici. Este eliminat(meritat) un al doilea jucător de la Pescărușul. Urmează o lovitura libera din preajma careului in favoarea Pescarusului, șut spre poarta si deviere in proprie poarta a unui apărător de la Săbăreni, 4-3. In cele 5 minute de prelungire nu se mai întâmpla nimic si astfel se încheie un meci cu multe goluri si putin fotbal.
            Pescărușul si-a dorit mai mult victoria, in ciuda unui joc slab. Sabareniul putea câștiga si fără ajutorul arbitrului, însă cineva trebuie sa le amintească jucătorilor faptul ca un meci de fotbal durează mai mult de o repriza.
            Comentariile despre arbitraj sunt inutile, nu e prima data când un arbitru distruge un meci si nu va fi nici ultima. Vad comentarii acide si la adresa domnișoarei care a arbitrat la Islaz, dar ma întreb si va întreb: daca ii excludem pe cei care arbitrează acum, cu cine ii înlocuim? Cine ii pregătește pe cei care arbitrează acum si cu care mentalitate sunt trimiși pe terenurile de fotbal? E doar vina arbitrilor?

4. Gabi spune:

Izlaz-Cornetu 1-1. Un joc f dur al gazdelor, dar totusi Cornetu merita sa castige. Nu inteleg cum cei de la AJF au delegat-o la meciul asta pe acea fetita fricoasa care a permis acest joc f dur al Izlazului.

5. Cornetu spune:

Tarani astia de la Izlaz,o sa vina la noi si o sa-i urcam pe garduri

6. Ilfov spune:

Daca in curand, cineva de acolo de sus, nu va lua masuri cu aceasta echipa din Izlaz, o sa iasa urat la un moment dat. Este inadmisibil! Asta nu-i fotbal! E razboi pur si simplu!

Ce masuri sa ia ajf-ul. Nea Mitica e numai cu pupaturi. A promis ca va face ordine dar tot balamuc este !

7. Altul spune:

Cum poti sa trimiti la Izlaz pe fata aia sa arbitreze, mai ales cand se stie ca acolo sunt mereu probleme? Saraca era cacata pe ea… Proasta decizie! Mai ales ca acum 2 etape a mai facut praf un meci(Gradistea-Dragomiresti). Lasa-te fatoooo! Du-te la cratita ca nu-i de tine!

8. Altul spune:

Ea nu are nici o vina. Vina e la ajf si la tasu care o tot forteaza. Trebuie sa aiba meciuri arbitrate ca sa poata profesa in afara. In norvegia daca am auzit bine.

9. Asu spune:

Echipa marelui antrenor Ovidiu Rusu s-a dus pe p l m, iar maestrul Rusu a fost dat afara si acum nu mai antreneaza decat la fifa17 pe ps.

10. Eu spune:

Pasarea vrea sa anunțe ca super băiatul ciprian un băiat cu bun simt a anunțat ca nu mai vine la noi dar el are dreptate nu este posibil ca la un meci în deplasare sa te duci 9 fotbaliști și sa te rogi de unu altu sa intre în teren . Noi băieți care am fost cu el ne pare rău dar are dreptate am pierdut un fotbalist un super băiat dar are dreptate mulțumim pentru tot jos pălăria pentru ciprian

11. Petrechioaia spune:

Nu cred ca pasarea la lăsat pe ciprian sa plece vreau sa știu o părere de la.cineva din conducere păcat nu cred

12. Eu spune:

Avem și noi o rugăminte la ciprian sa nu te întorci la islaz pentru ca la meciu cu ei ai fost înjurat ca ultimul om și nu în ultimul rind chear de către deka

13. Eu spune:

Pot sa va spun ca ciprian are dreptate a venit pentru noi copii dar unora nu le place și el nu poate fi păcălit ca stai ca vine ca sa vezi ca nu știu ce are dreptate mulțumim pentru ce ai făcut la pasarea astea câteva etape mulțumim din suflet

14. Mihai spune:

Dacă tot spune-ți ca arbitrajul a fost pro Gradistea,țin sa va reamintesc ca la scorul de 3-2 Pt Săbăreni aceștia au beneficiat de un penalty. Portarul de la Grădiștea a aparat penalty-îl și imediat pe contraatac Grădiștea a marcat golul egalizator.
    După asta cei de la Grădiștea au pierdut al doilea jucător de teren. Specific asta pentru a evidenția arbitrajul corect și faptul ca golul victoriei a fost marcat in inferioritate numerica.

15. Mihai spune:

Toți cei care spun ca la Grădiștea sunt blaturi și jucatori pe fals: cautati alte scuze,astea sunt deja expirate.
    Ăștia care comentați sunteți doar niște frustrați,incapabili sa dea cu piciorul intr-o minge,care probabil de-abia va susțineți propria greutate pe picioare și nu știți decât sa stați in fata unui laptop și sa adăugați comentarii.
    Băieții joaca un fotbal frumos,un meci ca astăzi va spun sincer ca pe Ilfov nu s-a văzut de foarte multe timp,iar Pt toți frustrații care comentează orice in afara de joc:
    BUCURAȚI-VĂ DE FOTBAL.

P.S: Vicele trebuie respectat, este singurul care se ocupa de echipa,fără nici un sprijin.
    Și faptul ca înjură:ați văzut meci de fotbal fără înjurături? Sa fim serioși.

16. un arbitru spune:

Respect Danila. Pentru chel: sa ne bei

17. Nicu Grigore spune:

Da,multumesc domnule Bogdan pentru raspuns.Intr-adevăr echipa Speranta Sabareni nu stie sa conserve un scor favorabil.Desi joaca bine in primele 45 de minute,in cea de-a doua repriza ” cad” fizic,intervine degringolada si inevitabilul se produce: pierd meciul.Asa s-a întâmplat la Cornetu,la Corbeanca si,mai ales,in meciul cu Petrachioaia,au condus cu 2-0 dar au pierdut cu 4 la 2.Cu o singura exceptie: meciul de cupa de la Dragomirești unde au castigat cu 5 la 3,dupa ce au condus tot cu 3 la 0.

18. Bot de Rață spune:

Ieri am fost in teren la meciul Pescarusul Gradistea-Speranta Sabareni si au fost foarte multe momente controversate in favoarea gazdelor,goluri le care le am dat noi au fost una dintr-o centrare iar jucatorul nostru a aparut in fata portii si a dat dintre 4 jucatori,golurile 2 si 3 au fost din lovituri libere de la 25 de metri unde fundasii vostri ne au spart in coate si intrari care mai de care mai neregulamentare.Noi nu putem sa tinem de rezultat din moment ce arbitrul arunca pur si simplu adversarii peste noi acordand lovituri libere pe motiv de fault la orice atingere.La faza penalty-ului vostru arbitrul central era la jumatatea terenului iar tusierul care a vazut clar ce s-a intamplat nu a dat nimic si a dat centralul care era la 50 de metri de faza.Este inadmisibil ce se intampla cu arbitrajele acestea in favoarea tuturor echipelor care vor promovare sau care au mai multi bani.Am
    primit amenintari in teren ca o sa fim batuti..Nu a fost nici macar politia la meci din moment ce etapa precedenta pe care am disputat-o
    in compania echipei Fc petrachioaia a trebuit sa fie politie si nu imbracati civil,Sa nu va asteptati ca anul viitor cand o sa veniti la sabareni sa fiti primiti cum se cuvine ca nu meritati.Domnul Observator care a fost la meciul acesta a scris acolo ce a vrut el ca probabil a incasat ceva dupa meci.In concluzie suntem dezavantajati din cauza unor interese ca noi jucam de placere si nu avem obiectiv pentru promovare.

• AM FOST LA MECI spune:

Stai linistit prietene, ca ati pierdut pe mana voastra, nu v a dezavantajat arbitrul cu nimic, mai ales ca ati condus cu 3-0 la pauza, iar a doua repriza a arbitrat excelent baiatul respectiv, nu i stiu numele, m-ai ca a avut un singur arbitru asistent.
      Primul gol marcat de cei de la gradistea a fost marcat din penalti clar deoarece aparatorul echipei sabareni a blocat mingea cu mana , mana aflandu se in pozitie nefireasca de corp si arbitrul nu era la 50m cum zici tu era la 18m, de altfel a si recunoscut aparatorul ca a lovit mingea cu mana, golul de 3-2 a fost marcat din lovitura de la coltul terenului, tin sa zic ca la scorul de 3-2 pentru sabareni a eliminat un jucator de la gradistea prin min 75 pentru cumul de cartonase galbene, dupa vreo 5 minute a acordat penalti pentru cei de la sabareni care a fost ratat, iar din aceeasi faza au egalat cei de la gradistea, apoi cand mai erau 3 minute de joc a mai eliminat inca un jucator de la cei de la gradistea, pentru cumul de cartonase galbene,apoi cei de la sabareni au atacat fara sa fructifice vreo ocazie, iar cei de la gradistea au beneficiat prin min 90 de o lovitura libera de la 40m din lateral prin care s-a marcat golul de 4-3, mingea din lovitura libera a cazut in spatele aparatorilor si s-a dus in vinclu neatinsa de alt jucator.

19. babau spune:

La pauza ati batut arbitrul de centru iar acesta a fugit acasa.Daca va fortați putin si cu ingaduirea domnului observator,puteam sa jucam si fara arbitri ca ne intelegeam noi.Rusine sa va fie.Au intrat spectatorii in teren de ce nu spuneti asta?Nu a intervenit nimeni.