Totul în şapte minute. FC Voluntari 2 a trecut de Axiopolis Cernavodă

sâm, 19 mai 2018

Meci spectaculos la Voluntari cu echipa antrenată de Dinu Todoran în prim plan

Tinerii jucători de la gruparea secundă a Voluntariului au câştigat la limită, 2-1, disputa cu o adevărată revelaţie a seriei, Axiopolis Cernavodă. Soarta partidei s-a scris în doar şapte minute, interval de timp în care s-au marcat toate cele trei reuşite ale jocului. Oaspeţii au început mai bine partea secundă a disputei, cu golul lui Fotescu din minutul 47 anulat, la doar cinci minute, de reuşita egalizatoare semnată de Constantin Costache. Peste doar două minute a venit, în dreptul gazdelor, şi golul decisiv marcat de Alin Tănase. Victoria cu Axiopolis a decis locul şapte pe care îl vor ocupa în ierarhia finală jucătorii Voluntariului indiferent de rezultatul ultimei partide din acest campionat.