Ștefănești – UTA 2-4 | Bătrâna Doamnă dă lovitura pe final

lun, 31 octombrie 2016

Unirea Tărlungeni (Ștefănești) pierde dramatic meciul contra celor de la UTA Arad, scor 2-4 și se scufundă în clasamentul Ligii a 2-a.

VEZI CLASAMENTUL DIN LIGA A 2-A

Gazdele au început perfect meciul de la Ștefănești, iar Tigoianu a trimis cu capul centrarea perfectă a lui Braga. Arădenii au revenit în joc prin Dumitru Copil, dar Ștefănești a preluat iarăși conducerea prin Alin Pătrașcu de la punctul cu var.

După doar două minute, UTA marchează din nou. De această dată, Copil îi întoarce serviciul lui Manea, iar acesta face 2-2 și stabilește scorul pauzei

Actul al doilea a fost unul destul de șters, dar ultimele 5 minute au compensat în întregime. În minutul 89, Petre reia simplu în plasa lui Gudea, spre disperarea gazdelor.

Ștefănești se aruncă în atac și lasă spații imense în apărare de care profită Strătilă care scapă singur cu Gudea, iar portarul gazdelor îl trânțește pe arădean. Chindriș bate fără emoții și stabilește scorul final, 2-4 în probabil cel mai bun meci al rundei.

Unirea Tărlungeni (Ștefănești) – UTA Bătrâna Doamnă Arad 2-4

Unirea: Gudea – Ciortan, Gab. Lazăr, E. Nicu, M. Alecsandru – Zaina, Mbabi (Potecea 85′), Braga (G. Ivan 74′) – Alin Pătraşcu (cpt.)(Sin 78′), V. Mihai, Tigoianu

UTA: Bg. Miron – Polgar, Al. Manea, Gligor (cpt.), Filaret (Burlă 59′) – Strătilă, Jorza (Chindriş 64′), I. Tănase, D. Copil (Andor 76′) – Ad. Petre, Curtuiuş