Ștefănești – Cernica 4-1 / Gazdele își anunță intenția de a promova

Dum, 29 septembrie 2013

Vineri după-amiază, CS Ștefănești a dat de pământ cu Progresul Cernica, scor 4-1.

Echipe de start:
Stefanesti: 1 Manciu – 2 Dinu, 3 Avram, 20 Alecsandru, 5. Burnea – 21, Marinaș, 27 Osca, 8 Dinu, 9 Balan – 28 Arsu, 11 Negrea

Cernica: 27 Visan – 22 Pavelescu, 17 Stan, 6 Bivolaru, 5 Sava – 2 Marin, 20 COltatu, 10 Croitoru, 7 Zamfir – 9 Apostol, 8 Enciu.

Partida a început cu Ștefăneștiul în forță, iar după doar 10 minute, Bălan deschide scorul de la punctul cu var, acesta transformând un penalty văzut bine de centralul partidei.

După încă 10 minute, Ștefăneștiul face 2-0 după o fază școală de senzație, iar Negrea nu ratează ținta. În minutul 44, Ștefăneștiul rezolă de tot partida, Avram reluând cu capul o centrare venită în careu și face 3-0. Era game over de la pauză.

În repriza a 2-a, lucrurile sunt păstrat sub control de gazde, iar la singura ocazie a Cernicăi, Enciu reduce din handicap, dar golul acestuia nu face decât să enerveze gazdele, iar la faza următoare, Bălan face dubla și închide meciul: scor 4-1.

VEZI O GALERIE FOTO DE LA ACEST MECI:

%%wppa%% %%slideonly=189%% %%align=center%%

0 de comentarii pentru "Ștefănești – Cernica 4-1 / Gazdele își anunță intenția de a promova"