Olimpia Satu Mare trece fără mari emoții de Balotești

lun, 31 octombrie 2016

Balotești a ajuns la al 4-lea meci fără victorie după ce a pierdut la Satu Mare, scor 2-1 contra Olimpiei.

Echipa locală a urcat pe locul al 5-lea după ce a profitat de pasul greșit făcut de Chindia Târgoviște și a deschis rapid scorul prin Silviu Pană care a reluat centrarea lui Romeo Rus.

Baloteșt este aproape de a egala, dar Claudiu Herea nu poate să îl învingă pe Anca-Trip. Chiar înainte de pauză, Ludușan reia sub transversală cu o reluare peste portarul oaspete.

După pauză, Balotești a preluat controlul partidei, dar au atacat extrem de static, fără ocazii mari de poartă. Cu toate acestea, în minutul 65, Valentin Andrei reduce din handicap și stabilește și scorul final, 2-1 pentru gazde.

Olimpia Satu Mare – Balotești 2-1

Olimpia: Anca-Trip – Duruş, Fl. Mureşan, Heil, Iuhas (cpt.) – Onicaş – R. Rus, Sil. Pană, Krausz, D. Muntean (Kanaloş 54′, Feier 80′) – Luduşan (Tudoran 90+1′)

Baloteşti: Iordan – Andr. Răuţă, Flămânzeanu, P. Ioniţă, C-tin. Dedu (Mirescu 64′) – Bakalli, Marciuc (I. Sandu 75′), Antoche (cpt.), L. Ion (Val. Andrei 57′) – Cl. Herea, Bâtfoi

4 de comentarii pentru "Olimpia Satu Mare trece fără mari emoții de Balotești"