Karatistii din Dobroesti au ajuns la Malul Marii!

joi, 09 martie 2017

In weekendul care a trecut, cei mai buni copii karatisti din Sudul tarii s-au adunat la Eforie Nord, pentru a-si disputa calificarile la finala Campionatelor Nationale de Karate traditional, competitie ce va avea loc la Galati, in perioada 2-4 iunie, 2017. Lupta a fost acerba, pentru ca doar cei mai buni opt sportivi de la fiecare proba de concurs au primit biletele pentru Galati.

Printre cei mai buni karatisti ai Sudului s-au numarat si elevii antrenorului Alex Mnatacanian, de la ACS Unirea Dobroesti, care au prins 35 de tichete pentru Nationalele din iunie. „Sunt multumit, fireste, de copiii mei si sper ca la Galati, din 35 de posibilitati de a urca pe podium, sa fructificam si noi cateva. Ne vom pregati in continuare, cu si mai mare ambitie, fara munca nimic nu se castiga, oricat de mare ar fi talentul”, ne spunea antrenorul.

Iata rezultatele inregistrate de karatistii de la ACS Unirea Dobroesti:

Copii IV
– Cristian Stancu, locul I la Kata echipe si locul IV la ENBU (lupta regizata) masculin
– Tudor Sandu, locul I la Kata echipe si locul III la Kumite individual
– Mihai Iacob, locul I la Kata echipe, locul II la Kata individual, locul II la Kumite individual si locul IV la ENBU masculin
Copii III
– Mara Vihacencu, locul I la ENBU Mixt, locul II la Kumite individual, locul III la Kata echipe si locul IV la Kata individual
– Catalina Minea, locul III la Kata echipe
– Alesia Olteanu, locul III la Kata echipe
– Albert Draghia, locul I la ENBU mixt si tot locul I la ENBU masculin
– Eduard Vladescu, locul I la ENBU masculin
Copii II
– Maria Stoica, locul III la Kumite uindividual si locul IV la Kata echipe
– Diana Visa, locul IV la Kata echipe
– Bianca Patrascu, locul III la ENBU mixt si locul IV la Kata echipe
– Mircea Turculet, locul III la Kata echipe
– Marin Dobra, locul III la Kata echipe si locul III la ENBU masculin
– Andrei Borcanea, locul III la Kata echipe si locul III la ENBU masculin
– Octavian Visa, locul II la Kata echipe
– Mihai Trandafir, locul II la Kata echipe si locul IV la ENBU masculin
– Andrei Georgian, locul II la Kata echipe, locul III la ENBU mixt si locul IV la ENBU masculin
Copii I
– Florentina Vlasceanu, locul II la Kata echipe
– Ellis Pahontu, locul II la Kata echipe
– Valentina Sandu, locul II la Kata echipe

Au mai obtinut calificarea la Campionatele Nationale, dar de pe alte locuri, decat cele fruntase, urmatorii sportivi: Gilda Fighiroaie, Irina Gavril, Nicolas Mitran, Anemarie Utma, Robert Vlad, Eduard Tanase, Ina Matei, Iacata Tudor, Robert Dumitrache, Andrei Voicu, Ren Hamakawa, Luca Ignatov, Claudiu Balanta, Dennis Goleanu.
k3

k4

k5

Comments are closed.