FUTSAL / Chiajna încheie turul din Liga I cu 0 puncte!!!

mie, 02 decembrie 2015

Concordia Chiajna este singura echipă din Liga I de futsal care n-a câştigat în turul de campionat. Nu doar că n-a câştigat, dar nici măcar un punct nu a reuşit să obţină.

În ultima etapă, Concordia Chiajna a pierdut categoric pe teren propriu, cu Muncitorul Reşiţa, 1-6, şi încheie turul de campionat aşa cum era de aşteptat, pe ultimul loc, cu 0 puncte, golaveraj 29-73, şi aşteaptă returul în speranţa că va obţine, poate, o victorie până în etapa a 26-a. În acest an se mai joacă şi prima etapă din retur, iar Chiajna va primi acasă replica celor de la CSMS Iaşi, marţi, 8 decembrie, de la 18:00, în Sala Sporturilor din Chiajna. În tur, Chiajna a pierdut cu 7-1 la Iaşi.

Foarte interesant ce mişcări va face Jean Cosac în această iarnă, în condiţiile în care echipa sa candidează la cea mai slabă din 2015 în toate sporturile de echipă.