Dum, 05 mai 2013

Avantajul terenului propriu şi-a spus din nou cuvântul în al doilea meci disputat de Concordia Chiajna în primul Turneu Semifinal al Ligii 1 la baschet masculin. Gruparea ilfoveană a dispus vineri seara de Vabova Sfântu Gheorghe cu scorul de 89-62, pe reprize (31 – 22, 14 – 12, 19 – 15, 25 – 13).

%%wppa%% %%slideonlyf=111%% %%align=center%%

După cum se poate vedea, ilfovenii au câştigat toate sferturile meciului cu gruparea din Sf. Gheorghe, cel mai bun marcator al Concordiei fiind Vasile Ştefan cu 19 puncte. Totuşi, cele mai multe puncte le-a bifat Zoltan Samuilă de la oaspeţi, 21 la număr.

Pentru ilfoveni au mai punctat Nemanja Petrovic 18p, Vuletic 11p, Alex Ilie 6p, E. Barbu, Stavarache, Codin şi Ararau, toţi cu câte 4p. Au mai jucat fără a bifa vreun coş marcat Gogea şi Văcărescu.