(FOTO) CS Balotești, prima înfrângere pe teren propriu cu Augustin Călin pe banca tehnică

vin, 28 aprilie 2017

CS Balotești a disputat joi, pe teren propriu, partida împotriva formației Sepsi Sfântu Gheorghe, contând pentru etapa intermediară cu numărul 31 a Ligii a II-a.

Formația ilfoveană s-a luptat de la egal la egal în prima repriză cu echipa de pe locul secund al clasamentului din eșalonul secund. Trupa lui Augustin Călin s-a închis foarte bine și a intrat fără gol primit la vestiare, dar nu a reușit nici să marcheze.

În partea secundă a jocului, oaspeții au deschis scorul în minutul 66 prin reușita lui Attila Hadnagy, dar ilfovenii au sperat că pot întoarce rezultatul. Totuși, în minutul 86 Vlad Bujor l-a învins pe Fulga și a închis jocul la scorul de 2-0 pentru Sepsi.

CS Balotești – Sepsi Sfântu Gheorghe 0-2

Baloteşti: Fulga – Neagu, Răuţă, Marciuc, Filip – Antoche (Dobra 78′), Herea – Andrei, Ioniţă, Gojnea (Rontea 84′) – Nica (Ivan 63′)
Rezerve neutilizate: Iordan – Dicu, Niţă, Mirescu
Antrenor: Augustin Călin

Sepsi: Niczuly – Răduţoiu, Ghinga, Burlacu, Olteanu – Minciună, Issa – Huiban, Manole (Bujor 67′), Greu (Jakab 57′) – Hadnagy (Mitra 84′)
Rezerve neutilizate: Fejer – Chiş, Veress, Dumbravă
Antrenor: Valentin Suciu

Mai jos puteți vizualiza în exclusivitate galeria foto a acestei partide.