CS Afumați lovește din nou

Dum, 30 octombrie 2016

Duminică, s-a disputat etapa cu numărul 14 a Ligii a II-a, iar CS Afumați a primit vizita celor de la CSM Râmnicu Vâlcea și a reușit o nouă victorie, scor 3-1.

Ilfovenii au deschis scorul încă din minutul 8 prin lovitura de cap a lui Ștefan Vasile. În minutul 32, Balgiu a marcat și el tot cu capul și a stabilit scorul pauzei, 2-0 pentru formația gazdă.

Pe finalul reprizei secunde, oaspeții au redus din diferență prin șutul plasat al lui Ceapă cu care l-a învins pe portarul ilfovean. După doar 3 minute, Vlada a introdus și el mingea în poartă și a închis jocul la scorul de 3-1 pentru Afumați.

CS Afumați – CSM Râmnicu Vâlcea 3-1

Afumaţi: Obretin – Robicek, Buzea, Rz. Patriche (cpt.), Al. Gheorghe – Ad. Popa (Petculescu 66′), V. Olariu, Balgiu (Pivniceru 77′), Şt. Vasile – Vl. Tudorache (Val. Costache 73′), M. Vlada

Rezerve neutilizate: Al. Mişa – Verdeş, A. Zaharia, Al. Mitu

Antrenor: Vasile Neagu

CSM Râmnicu Vâlcea: Căbuz – Samson, Ct. Pîrvulescu (cpt.), Cr. Munteanu, I. Neag – Ceapă, C. Cristea, D. Dumitraşcu, S. Drăghici (D. Stana 65′) – Bg. Geantă, M. Dina (Ad. Cârstea 26′)

Rezerve neutilizate: Muţiu – I. Marian, Fl. Pîrvu, Buşu, Tars

Antrenor: Ionel Gane