CS Afumați a oferit scorul etapei în Liga a II-a!

sâm, 13 mai 2017

CS Afumați a disputat sâmbătă, pe teren propriu, partida împotriva formației Foresta Suceava, contând pentru etapa cu numărul 34 a Ligii a II-a.

Scorul a fost deschis încă din minutul 4 de către Olariu, iar după doar cinci minute, Vlada a transformat un penalty și a majorat diferența pentru CS Afumați. Ilfovenii nu s-au oprit însă, aici.

În minutul 23, Costache a punctat și el în poarta sucevenilor, iar Vlada a reușit dubla în minutul 39, ducând scorul la 4-0 pentru trupa lui Vasile Neagu.

Cu două minute înainte de finalul primei reprize, Vasile a introdus și el mingea în poartă și a stabilit scorul după primele 45 de minute de joc, 5-0 pentru Afumați.

În partea secundă a jocului, Foresta nu a reușit să înscrie golul de onoare, iar în minutul 89, Olariu a reușit dubla și a închis jocul la scorul de 6-0 pentru echipa iloveană.

CS Afumați – Foresta Suceava 6-0

Afumaţi: Muţiu – Gheorghe, Buzea, Patriche (cpt.), Robicek – Olariu, Tudorache – Vasile, Avram, Costache – Vlada
Rezerve: Obretin – Botea, Verdeş, Petculescu, Popa, Căliani, Mitu
Antrenor: Vasile Neagu