Afumați – Sporting 1-0 / Voican aduce victoria gazdelor

mie, 11 noiembrie 2015

Ilfovenii de la Afumați revin în lupta pentru promovorare după ce au obținut o nouă victorie, de data aceasta la limită, scor 1-0 contra celor de la Sporting.

Meciul a început destul de încâlcit, niciuna dintre echipele aflate pe gazon nu au reușit să se remarce în primele minute.

La prima fază de poartă, Andrei Voican nu a mai ratat ținta și a deschis scorul, iar peste câteva minute, Vlada a fost aproape să îl învingă pe Gavriș.

Chiar înainte de pauză, Ciubuc cere penalty după ce a căzut în careu, dar centralul face semn ca jocul să continue. Repriza a 2-a continuă în același ritm, dar fără ocazii majore de poartă.

În minutul 89, Floricel trimite spectaculos spre poarta celor din Afumați, dar portarul ilfovean salvează fantastic. Ilfovenii câștigă si sunt la doar 3 puncte de Slatina.

CS Afumaţi – Sporting Roşiori 1-0 (1-0)