Voluntari II termină turul cu o nouă victorie

mar, 24 noiembrie 2015

Sporting Turnu a reușit runda trecută să bată Afumați, cea mai bine clasată echipă ilfoveană din serie, dar în ultima rundă a turului, teleormănenii au dat peste excelenta formă ofensivă a celor de la Voluntari 2.

VEZI CLASAMENTUL TURULUI

Băieții lui Vali Bădoi au dat lovitura în runda trecută, dar după doar 3 minute, erau să numere deja un 0-2 pe tabelă, dar Ispir și Vasile Mihai au ratat ținta.

Golul de 1-0 a venit în minutul 35 când Daniel Ene nu a mai ratat ținta și a deschis scorul. A fost și rezultatul primei reprize. Oaspeții au avut șansa la pauză să se regrupeze, dar tot ilfovenii au fost cei ce au condus meciul.

În minutul 50, același Daniel Ene a făcut dubla spre disperarea lui Bădoi. Ca recitalul să fie complet, Călințaru a închis tabela la un scor de neprezentare și a adus liniștea în tabara ilfoveană care se pregătește de pauza competițională după un sezon foarte bun.

Voluntari II – Petrariu – Leasă, Cristil, Ghiță, Halmaghe – Călințaru, Tudorică, Ispir, Mihai Vasile, Daniel Ene, Adrian Voicu.

FC Voluntari II – Sporting Turnu Măgurele 3-0