Voluntari – Baloteşti 2-0 / Victorie uriaşă pentru băieţii lui Bunică

Dum, 26 mai 2013

Sâmbătă seara, Voluntariul a făcut un nou pas spre salvare, trecând de surpriza campionatului, CS Baloteşti, scor 2-0

VEZI REZULTATELE ETAPEI

Echipele de start au fost:

Voluntari: Vieru – Irimia, Banu, Blăniţă, Racu – Cureteu, Dinu Cristi, Todoran, Maxim – Păuna, Marincovici.

Baloteşti: Fulga – Găman, Flămânzeanu, Tudor, Filip – Sandu, Ion Niculae, Antoche, Crăciun – Marinaş, Funieru.

Profitând de vestea posibilei depunctări a celor de la Vişina Nouă, Voluntariul a continuat evoluţia bună, trecând de Baloteşti într-o partidă în care s-a jucat de la o poartă la cealaltă.

Marinaş a fost avut o ocazie uriaşă, singur cu Vieru, dar golul a venit în poarta lui Fulga, marcator fiind Maxim care nu a ratat ţinta.

VEZI CLASAMENTUL

Au urmat ratări uriaşe la ambele părţi şi după reluare, Vieru şi Fulga fiind norocoşi că nu au scos mingea din poartă de mai multe ori.

În minutul 60, unul dintre cei mai buni oameni ai echipei lui Romică Bunică, Cureteu, a făcut 2-0 şi a adus o victorie uriaşă pentru ilfoveni.

În acest moment, situaţia încă este neclară, dar Voluntariul trebuie să meargă la victorie în meciul cu Alexandria.

4 de comentarii pentru "Voluntari – Baloteşti 2-0 / Victorie uriaşă pentru băieţii lui Bunică"
  1. suporter voluntari spune:

pot sa cumpere toate meciurile pana la final .ca tot retrogradeaza…….un singur meci l=au jucat pe bune . la cernica..si i=a umflat cernica si cu visina la ei cand nu au fost in stare sa ii bata cu tot cu arbitru ..mai avea ala un pic si o baga in poarta pt ei ….sa va fie rusine ….

2. suporter visina spune:

mare dreptate aveti

3. suport suporterilor spune:

da victorie facila , usoara etc … balotesti au avut 2 mari ocazii in primele 8 minute si au uitat sa marcheze … succes la anul !