VIDEO / Chiajna II a reuşit scorul sezonului: 17-0 cu Urban Titu! Un puşti de 18 ani a dat 7 goluri

lun, 11 aprilie 2016

Concordia Chiajna II a reuşit rezultatul anului în fotbalul românesc. Sâmbătă a trecut cu 17-0 la Urban Titu, într-un meci în care adversarii s-au prezentat cu o echipă deplorabilă.

Titu se confruntă cu serioase probleme financiare, însă speră să ducă acest sezon până la final. Ce s-a întâmplat sâmbătă? Simplu, oaspeţii au venit cu nişte copii, care nu aveau nicio treabă cu fotbalul. Apoi, Ovidiu Marin, un junior, de doar 18 ani, a marcat 7 goluri, dintre care 5 doar în prima repriză. La pauză a fost 7-0 pentru echipa secundă a Chiajnei, antrenată de Emil Ursu.

Ovidiu Marin, unul dintre cei mai promiţători tineri fotbalişti ai Concordiei a punctat de şapte ori (22, 26, 37, 40, 43, 70, 81), Florin Răsdan a înscris patru goluri (14, 51, 72, 90), iar Albu (31), Cocârlă (59), Pencea (65), Anton (79) şi dubla lui Rogoveanu (84, 85) au dus scorul la un neverosimil 17-0.

Emil Ursu, tehnicianul Concordiei Chiajna II a spus că în viaţa lui nu a întâlnit aşa echipă slabă, iar cei la Titu au explicat eşecul prin vocea lui Gheorghe Ioniţă: “Nicio echipă din Liga 3 sau Liga 2 nu e în situaţia noastră, dar respectăm competiţia. Noi jucăm fără niciun ban, am băgat jucătorii de Liga 5 pentru că respectăm competiţia. Avem conturile blocate de FISC. Ar fi fost urât să ne retragem. Mai bine luăm 15, 17, 20, dar respectăm competiţia, nu ca alte echipe. Asta e situaţia….Primăria ne-a ajutat, dar acum nu mai avem bani”