Victorie pentru CS Afumați în prelungiri la Brăila

Dum, 13 mai 2018

CS Afumați se întoarce cu trei puncte de la Brăila, după meciul disputat în etapa cu numărul 34 a Ligii a II-a, împotriva Daciei Unirea.

Ilfovenii au deschis scorul încă din minutul 13, când Dedu a transformat fără probleme o lovitură de la 11 metri și a stabilit astfel, și rezultatul primei reprize, 1-0 pentru CS Afumați.

În partea secundă a jocului, Pop a restabilit egalitatea în minutul 74, iar trupa lui Vasile Neagu a stat cu emoții până la finalul întâlnirii. În primul minut al prelungirilor, Burlacu a introdus mingea în poartă și a câștigat cele trei puncte pentru echipa sa.

Astfel, CS Afumați urcă pe locul 4 în clasamentul ligii secunde, având 61 de puncte, cu șase mai puține decât Chindia Târgoviște, echipa ce ocupă locul de baraj.