Victorie înainte de baraj. CSM Oltenița a câștigat Cupa României

joi, 30 iulie 2020

Gruparea care va reprezenta Călărașiul la barajul de promovare în Liga a III-a a câștigat Cupa

Trupa antrenată de Răzvan Huzuneanu are un moral bun înaintea barajului de promovare în Liga a III-a.
Călărășenii au câștigat Cupa României pe plan județean, scor 3-1, în finala cu ACS Roseți.
Deși învinșii au început mai bine disputa, cu gol Țeicu în minutul 13, trupa din Oltenița a revenit în joc și a câștigat, finalmente, cu 3-1 grație golurilor marcate după pauză de Alexa (55) și Udrea (76, 90).
CSM Oltenița este primul avdersar al campioanei Ilfovului, Viitorul Domnești, în barajul de promovare în Liga a III-a în partida programată sâmbătă, de la ora 17.30, pe stadionul Gloria din Buzău. A treia participantă în grupă este campioana Prahovei, CSO Plopeni.