Tunari după pauză. Surpriză ilfoveană în Cupa României

mie, 29 august 2018

Divizionara C ilfoveană și-a făcut loc în turul următor din Cupa României

Surpriză plăcută pentru Ilfovul fotbalistic în turul trei al competiției surprizelor. CS Tunari a depășit așteptările și a trecut la limită, 2-1, de una dintre favoritele la promovarea în primul eșalon fotbalistic. Petrolul și-a respectat statutul, la start de meci, după golul rapid venit din gheata golgeterului Sergiu Arnăutu care asigura, la pauză, un culoar către o calificare scontată către faza următoare a întrecerii în dreptul divizionarei B. Partea secundă a disputei a părut una de coșmar pentru lupii galbeni care au suportat cele două reușite către calificare semnate de gazde.

Neculai, la câteva minute după pauză, semna relansarea echipei antrenate de Ștefan Odoroabă care parafarea drumului drumul spre turul următor cu golul decisiv semnat de Barabas cu trei minute expirării timpului regulamentar. Tunariul confirmă în Cupă, după un succes important cu o pretendentă autorizată la promovarea în eșalonul secund care așează lucrurile pe un făgaș normal la divizionara C ilfoveană dar trimite, deja, Petrolul, în start de sezon, într-o zonă de mari frământări.