Titularii Ilfovului. România a terminat la egalitate cu Bulgaria

vin, 16 noiembrie 2018

Echipa națională Under 19 a încheiat la egalitate primul meci disputat în turneul de calificare din Bulgaria

Doar câteva secunde le-au lipsit ”tricolorilor” antrenați de Dan Oprescu pentru a începe convingător turneul din Bulgaria unde ținta este calificarea la turul de elită.
Românii au condus cu 1-0, reușită a căpitanului echipei, craioveanul Mihăilă, dar au fost egalați în minutul 8 (!!!) al prelungirilor.
În formula de echipă aliniată de Dan Oprescu și-au făcut loc și doi jucători ilfoveni. Fundașul dreapta Andrei Rus, de la CS Afumați, și atacantul Baloteștiului, Alexandru Stoica, au pus umărul la remiza cu reprezentativa țării gazdă care a adus, până la urmă, un punct important la debut pentru Sefer și compania.
”Tricolorii” joacă în meciul următor cu Grecia în partida programată mâine, de la ora 14.30.