Ștefănești dă lovitura la Afumați în ultima etapă a turului

mie, 25 noiembrie 2015

Afumați termină sezonul de toamnă în genunchi, echipa gazdă suferă o nouă înfrângere pe teren propriu contra rivalilor de la la Ștefănești, scor 0-1.

VEZI CLASAMENTUL TURULUI

După ce au pierdut dramatic în runda precedentă contra celor de la Sporting, echipă ce a fost dezmembrată de Voluntari II, Afumați trebuia să revină rapid pe linia de plutire în clasament, dar din păcate, jocul gazdelor nu s-a legat deloc.

Vasile și Claudiu Tudor au fost aproape de a deschide scorul în prima repriză, dar din păcate pentru ei, Oprea nu a putu să fie învins.

Venirea lui Daniel Chiriță începe să cântărească din ce în ce mai mult în revenirea celor de la Ștefănești.

La pauză s-a intrat cu o remiză, Afumați spera, dar în minutul 67 s-a declanșat bomba. Cristian Dinu nu ratează ținta și deschide scorul pentru oaspeți, spre stupoarea celor prezenți la meci.

Golul le-a turnat plumb în picioare gazdelor. Nimic nu se lega, iar Ștefănești a trecut aproape de golul 2 prin același Dinu. S-a terminat 0-1, iar Afumați termină la 6 puncte de locul 1, Slatina și Dinicu pierzând și ele.

CS Afumaţi – CS Ştefăneşti 0-1 (0-0)