Risipă de goluri la Miroslava. Știința-Dacia Unirea Brăila 4-4!

vin, 11 august 2017

Primul meci al etapei cu numărul doi din eșalonul secund a adus o adevărată risipă de goluri pe stadionul Emil Alexandrescu

Gazdă la Iași, pe arena grupării de prim eșalon din Copou, Știința Miroslava a acontat în această după amiază primul punct pe scena eșalonului secund. A fost o adevărată risipă de goluri în disputa echipei gazdă cu brăilenii de la Dacia Unirea. Cele două reprize au fost copii fidele, ambele încheindu-se la egalitate, 2-2. Alex Marin a deschis repede scorul, în minutul 3, dar brăilenii întorceau, după 20 de minute, situației grație reușitelor semnate de Costel Roșu și Roșoagă. Până la capătul primelor 45 de minute ieșenii au egalat situația prin Tăcuțanu, care a marcat din penalty. Brăilenii păreau să se îndrepte spre victorie, după alte două goluri marcate de Bucur și Cubleșan, dar soarta partidei s-a decis în prelungiri. Chindriș marcase și el pentru Știința care a făcut rost de un rezultat de egalitate, 4-4(!) în secvențele de final grație unui penalty transformat în cel de al treilea minut de prelungiri. Celelalte nouă jocuri ale etapei cu numărul doi din eșalonul secund se desfășoară mâine.