Rezultatele etapei intermediare din Liga a 2-a sunt pe IlfovSport

mie, 09 martie 2016

Pe o vreme de stat în casă lângă calorifer, etapa intermediară din Liga a 2-a a ajuns la final. În prima serie, cea care ne și interesează, Rapid București a scos un punct uriaș la Brăila, scor 1-1.

Giuleștenii au fost conduși cu 1-0 și au rămas în 9 oameni, dar au reușit să egaleze incredibil în minutele de prelungire și sunt din ce în ce mai aproape de revenirea în primul eșalon fotbalistic.

Etapa intermediară a fost una bună și pentru echipele ilfovene, Clinceni și Berceni au obținut două victorii foarte importante în lupta pentru playoff, în timp ce Balotești a venit cu un punct foarte prețios din deplasarea de la Bacău.

IlfovSport vă prezintă și rezultatele din Seria a 2-a. Iată ce s-a întâmplat în toate meciurile: