Repetiţie pentru Cluj. Sportul Snagov a câştigat la Domneşti

joi, 10 octombrie 2019

Sportul Snagov pregăteşte atent meciul cu Universitatea Cluj care are loc duminică la Ghermăneşti

Învinşi, etapa trecută, în prelungiri, la Constanţa, de Farul, dintr-un penalty contestat, jucătorii Sportului Snagov caută să obţină prima victorie stagională în partida de campionat care urmează.
Arena din Ghermăneşti găzduieşte, duminică, de la ora 14.30, un interesant joc între gruparea gazdă şi Universitatea Cluj. Ilfovenii au aranjat partitura pe care o vor folosi cu “şepcile roşii” într-un amical cu Viitorul Domneşti câştigat cu 2-0. Constantin Stoica şi Safsaf, doi dintre oamenii de bază ai echipei au stabilit, după pauză, scorul final al amicalului.
Au evoluat toţi jucătorii aflaţi la dispoziţia managerului Valentin Ivan mai puţin Raul Bucur şi Poştoarcă care au efectuat un program individual pe tot parcursul jocului.
Ex- petrolistul, absent etapa trecută din cauza unei răceli, şi fundaşul dreapta al Sportului vor intra însă în calcule pentru disputa cu trupa clujeană.