Remiză între vecini. Fără învingător la Tunari

Dum, 13 octombrie 2019

CS Tunari şi CS Afumaţi au terminat la egalitate duelul de pe terenul primei echipe.

Două formaţii aflate în lupta pentru primele locuri ale ierarhiei, într-o serie extrem de echilibrată, CS Tunari şi CS Afumaţi au terminat la egalitate meciul disputat pe terenul primei formaţii.
A fost un joc echilibrat, în general, cu două reprize diferite. Prima le-a aparţinut oaspeţilor care au fructificat, prin Mugurel Dedu, în contul unui avans minim la pauză.
Mihai Adăscăliţei, după pauză, a restabilit egalitatea, 1-1, care a rezistat pe tabela de marcaj până la capătul disputei.
Cele două echipe care s-au întâţlnit la Tunari se află la egalitate de puncte, 17, împărţind cu alte două formaţii poziţiile din spatele liderului Unirea Slobozia.