Programul echipelor din Ilfov din Liga a 3-a

vin, 10 ianuarie 2014

IlfovSport vă ţine la curent cu programul echipelor ilfovene de Liga a III-a pe perioada vacanţei de iarnă. Pe această pagină vom încerca să vă informăm despre ultimele noutăţi la zi din taberele celor zece echipe care evoluează în acest eşalon, începând cu programul şi rezultatele amicalelor, dar şi transferurile oficiale.
Informaţiile vor fi actualizate zilnic, aşa că rămâneţi pentru IlfovSport pentru ultimele noutăţi

Iată cum se prezintă situaţia în acest moment:

Afumati

reunire: 9 ianuarie
cantonament: Sovata
meciuri
28 ianuarie – FCM Tg. Mureş II 5-2
31 ianuarie – FCM Tg. Mureş II 4-1
11 februarie – Chiajna II 2-0
veniri:
plecări: Cr. Dumitrescu (Înainte Modelu), Buduroi (Snagov)
antrenor: Vasile Neagu (confirmat)

BALOTESTI

reunire: 17 ianuarie
cantonament:
meciuri:
17 ianuarie – Săgeata 0-2
22 ianuarie – Fortuna Poiana Câmpina 0-0
25 ianuarie – Berceni
31 ianuarie – Ștefănești 3-0
5 februarie – Ștefănești 3-2
8 februarie – Axintele 1-1
11 februarie – Chindia 1-1
14 februarie – FCM Târgovişte
19 februarie – Unirea Slobozia
veniri: Negrea, Al. Tudor, Marinaş (toţi Ştefăneşti), Salaman (Cernica), Al. Vasile (Berceni), Ciubuc (Astra Plosca), Corcoveanu (liber)
plecări: A. Dumitrescu, Ardeleanu (ambii Tunari), Pârvan, Covaciu, R. Cristea, Anghel (liberi)
antrenor: Tudorel Dumitru (confirmat)

Chiajna II

reunire: 15 ianuarie
cantonament: local în Chiajna
meciuri:
19 ianuarie: Triunghiular Chiajna II, Juniorii A și Juniorii B
8 februarie – Cernica
11 februarie – Afumați – 0-2
18 februarie – Dinamo II

veniri:
plecări: S. Pană (Săgeata)
antrenor:  Ștefan Crăciun (nou)

Domnesti

reunire: 13 ianuarie
cantonament:
meciuri:
15 ianuarie – FC Clinceni – 3-7
18 ianuarie – Comprest – 3-3
21 ianuarie – Chitila – 1-2
25 ianuarie – FC Juniorul
11 februarie – Fortuna – 0-7
veniri:
plecări: Alecu, Dufuor, M. Dinu, Prodan (liberi)
antrenor: Lucian Zoicaș (confirmat)

Inter Clinceni

reunire: 14 ianuarie
cantonament: 27 ianuarie în Ilfov
meciuri:
22 ianuarie – Dunărea Călărași
25 ianuarie – Voluntari
5 februarie – Juniorul 1-1
veniri:
plecări: Stroe, Rondak, Arotăriţei, G. Alexandru (liberi)
antrenor: Imilian Şerbănică (confirmat)

Popesti

reunire: 9 ianuarie
cantonament:
meciuri:
25 ianuarie – Comprest
28 ianuarie – Chiajna II
1 februarie – Inter Clinceni

5 februarie – Chiajna II 5-0
8 februarie – Dinamo II 2-1
11 februarie – Înainte Modelu 2-1
15 februarie – Metaloglobus
veniri: Manofu, Ov. Andrei (ambii Comprest), Porumbel (Tunari), B. Stelea (liber)
plecări: Ţiclea (Metaglobus), Urucu (FCM Alexandria), Stoican, L. Vasile, Şerbănescu (contract reziliat)
antrenor: Sorin Colceag (confirmat)

CERNICA

reunire: 20 ianuarie
cantonament:
meciuri:
veniri:
plecări: Enciu, Pavelescu, An. Sava, Croitoru, Al. Sava, Tudose (toţi la Axintele), Salaman (Baloteşti), C. Stoica (Popeşti), V. Marin, T. Pană, Bivolaru, Cr. Stan, Marulis (probe în Ilfov)
antrenor:  Dumitru Bolborea (confirmat)

Stefanesti

reunire: 13 ianuarie
cantonament: 8 februarie Cheile Grădiștea
meciuri:
25 ianuarie – Viitorul
28 ianuarie – Berceni 2-3
31 ianuarie – Balotești 0-3
5 februarie – Câmpina 2-4
veniri: Cr. Iancu (SCM Piteşti), Novac (Axintele), Voican (Berceni)
plecări: I. Florea (Farul), Negrea, Al. Tudor, Marinaş (toţi Baloteşti), S. Dumitrescu (CSM Câmpina), Bălan (Dinamo II)
antrenor: Laurențiu Tudor (confirmat)

Tunari

reunire: 9 ianuarie
cantonament:
meciuri:
18 ianuarie – Voluntari 3-1
21 ianuarie –  Atletico Floreasca 3-3
25 ianuarie – Ilie Oană
12 februarie – Dinamo II 1-3
veniri: Ardeleanu, A. Dumitrescu (Baloteşti)
plecări: Porumbel (liber)
antrenor: Virgil Nițoi (confirmat)

Voluntari

reunire: 13 ianuarie
cantonament: 10 februarie Antalya
meciuri:
18 ianuarie – Tunari 1-3
22 ianuarie – Viitorul 0-5
25 ianuarie – Inter Clinceni
29 ianuarie – CSM Rm. Vâlcea

5 februarie – Farul 1-1
8 februarie – Unirea Slobozia 1-2
veniri: Medeşan, Achim (Viitorul), Floricel (Roşiori)
plecări: Ţiru, Fl. Tănase, G. Şerban (Viitorul), Suciu (Şoimii Pâncota)
antrenor: Adrian Iencsi (confirmat)

1 comentariu la "Programul echipelor din Ilfov din Liga a 3-a"
  1. […] VEZI PROGRAMUL ECHIPELOR DIN ILFOV […]