Prelungiri cu puncte. Tunariul a câştigat în ultimul minut

lun, 23 septembrie 2019

Puncte importante acontate de CS Tunari în deplasarea de la Gheorghe Doja

Gruparea ialomiţeană promovată în această vară la nivelul eşalonului secund s-a ţinut bine în confruntarea cu ilfovenii. Oaspeţii aveau, cert, avantajul unui lot mult mai valoros dar se loveau, în primul rând, de impedimentul creat de starea precară a câmpului de joc.
CS Tunari a depăşit, până la urmă, cu brio, testul şi a câştigat, in-extremis, disputa.
Meciul se îndrepta către un rezultat de egalitate, 2-2, cu goluri ilfovene marcate de Adrian Ghinea şi Liviu Oşca, din penalty. Când arbitrul se pregătea să fluiere finalul disputei a venit lovitura decisivă dată de CS Tunari cu golul din ultimul minut al prelungirilor semnat de Mircea Ivaşcu.
Formaţia antrenată de Ştefan Odoroabă se află pe podium, cu 12 puncte, în imediata apropiere a celor două echipe situate pe primul loc, Unirea Slobozia şi CS Afumaţi.