Popești se distrează cu Tunari în derby-ul de Ilfov

mar, 24 noiembrie 2015

Pentru Tunari s-a încheiat un tur de campionat de coșmar, echipa lui Florin Bratu a pierdut la scor, 3-0 în derby-ul ilfovean contra celor de la Popești.

VEZI CLASAMENTUL TURULUI

Jocul gazdelor s-a legat din prima, iar după doar 9 minute, Viorel Dinu a deschis scorul, executându-l pe Boia. Oaspeții au încercat să răspundă prin Flisc, dar tot Popești a fost mai aproape de gol, Cristea ratând incredibil.

La pauză s-a intrat cu scorul de 1-0. După reluare, Dinu Viorel a fost aproape să facă dubla, dar Boia nu a fost de acord. Din păcate pentru oaspeți, eforturile lui Boia au fost în zadar după ce Dinu a reușit să își treacă finalmente iarăși numele pe tabelă, iar gazdele aveau 2-0 în minutul 70.

Tunari nu a reușit să răspundă, iar Boiangiu a închis tabela la 3-0 în minutul 85 și a încheiat perioada proastă prin care Popești trecea.

Popești: Nițu – Toma, Popică, Dumitru, Moldoveanu – Boiangiu, Cristea, Romanescu, Enache, Lalciu, Dinu Viorel.

Tunari: Boia – Gheorghe, Ardeleanu, Oșca, Frunză, Vlad, George, Mocanu, Flisc, Anghel, Panait.

Gloria Popeşti Leordeni – CS Tunari 3-0