Popești-Leordeni obține un punct din deplasarea de la Tulcea

sâm, 04 martie 2017

Popești-Leordeni a disputat sâmbătă, în deplasare, partida împotriva celor de la Delta Dobrogea Tulcea, contând pentru etapa cu numărul 14 a seriei a II-a din Liga a III-a.

Scorul a fost deschis încă din minutul 9 de către gazde, prin reușita lui Dragu. După zece minute, Moise a majorat diferența, ducând scorul la 2-0 pentru Delta Dobrogea Tulcea, dar nu pentru mult timp. Fâșie a lovit mingea cu capul și a reușit să înscrie pentru ilfoveni.

În minutul 65, formația ilfoveană a egalat prin golul lui Romanescu, care a închis jocul la scorul de 2-2. Astfel, Popești-Leordeni obține un punct din deplasarea la Tulcea.

Popești-Leordeni – Delta Dobrogea Tulcea 2-2

Popești: Stoica – Ciuică (Chiriac 37), Ghiță (Dinică 50), Fâșie, Târnăcop, Romanescu, Oprea, Dumitru (Dinu 57), Mărgărit (Răducan 70), Mustață, Lalciu
Rezerve: Plăcintă, Chiriac, Dinică, Dinu, Gheorghe, Răducan, Zamfir
Antrenor: Viorel Dinu

Tulcea: Dinu – Stoian, Moroianu, Apostol, Musea, Chebac, Crețu, Vezan, Petcu, Moise, Dragu
Rezerve: Scipanou, Ghețu, Matei, Alecu, Dragne, Iliescu, Apetrei
Antrenor: Nicolae Evdochim