Popești-Leordeni a ratat accederea în turul III al Cupei României

mar, 22 august 2017

Popești-Leordeni a disputat marți, pe teren propriu, meciul din runda a doua a Cupei României, împotriva formației Unirea Slobozia.

Prima repriză s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, iar în partea secundă a jocului, oaspeții au deschis scorul în minutul 71 prin reușita lui Răduca. Mărgărit a restabilit egalitatea pe tabelă după câteva minute și și-a dus echipa în prelungiri.

La finalul celor 120 de minute, scorul a rămas 1-1, iar partida a continuat cu loviturile de departajare.

Militaru și Zamfir au reușit să transforme penalty-urile, dar Mărgărit și Romanescu au ratat, în timp ce ialomițenii au ratat o singură execuție și au reușit alte patru.

Astfel, ilfovenii au pierdut la penalty-uri cu scorul de 2-4 și 3-5 la general.

Popești-Leordeni – Unirea Slobozia 1-1 (3-5 la general)

Popești: Duțu – Moldoveanu, Anghel, Anghilini, Zamfir, Vasilache, Stancu, Dinu, Boiangiu, Romanescu, Militaru
Rezerve: Boia, Gheorghe, Jamal, Târnăcop, Mărgărit, Pușculiță, Angelescu
Antrenor: Viorel Dinu

Slobozia: Popa – Drăguț, Topor, Ghinea, Marin, Apostol, Adăscăliței, Gherasim, Năstase, Răducă, Buga
Rezerve: Dumitrescu, Săvescu, Lemnaru, Anton, Comșa, Ene
Antrenor: Enache Costea