Miza pe viitor. Mario Bratu-Raul Bucur, duelul tinereţii

joi, 12 septembrie 2019

Doi tineri jucători de perspectivă s-au întâlnit în duelul dintre Sportul Snagov şi Petrolul

Petrolul şi-a asigurat la limită prezenţa în faza următoare a Cupei României după succesul, 1-0, obţinut la Snagov în disputa cu Sportul.
Meciul de la Ghermăneşti a oferit şi un duel interesant între doi dintre cei apreciaţi tineri jucători din cele două garnituri crescuţi de gruparea galben-albastră.
Mario Bratu a evoluat tot meciul la echipa antrenată de Flavius Stoican în timp ce Raul Bucur a fost trimis pe gazon, în formaţia gazdelor, din minutul 46 al jocului.
Ultimul a avut parte de o premieră la cei doar 17 ani ai evoluând chiar împotriva echipei de care aparţine.

“Nu am avut emoţii, abia am aşteptat să intru pe teren. Am primit, la pauză, sarcini mai mult defensive dar am încercat să fac ceva şi pentru atacul echipei mele. Abia aştept, acum, meciul din campionat, pe Ilie Oană, unde vom întâlni, sunt sigur, o atmosferă de mare meci”, a punctat Raul Bucur.
Jucătorul de nici 17 ani şi-a câştigat un statut de titular la Sportul Snagov evoluând în toate meciurile de campionat susţinute până acum de ilfoveni.