Meci dramatic pentru Concordia Chiajna în prima etapa din play-out

sâm, 10 martie 2018

Concordia Chiajna a fost aproape să obțină cele trei puncte în primul meci din play-out, dar Sepsi Sfântu Gheorghe a dat lovitura de final. Meciul dintre cele două echipe s-a jucat pe terenul ilfovenilor și s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Gazdele au deschis scorul în prelungirile primei reprize, prin reușita lui Marc, din pasa lui Deaconu, stabilind astfel și rezultatul la pauză, 1-0 pentru Concordia Chiajna.

În partea secundă a jocului, ilfovenii lui Ion Moldovan nu au reușit să se desprindă, iar covăsnenii au profitat și au restabilit egalitatea în prelungiri, prin reușita lui Ghinga.

Astfel, Sepsi a câștigat un punct important din întâlnirea cu „vulturii”, dar rămâne pe locul 6 în clasamentul play-out-ului Ligii I. Concordia Chiajna se afla pe locul 3, fiind, cel puțin pentru moment, la 6 puncte distanță de liderul FC Botoșani, și la doar 4 puncte de locul de baraj.

Concordia Chiajna – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-1 (Marc 45+3 / Ghinga 90+4)

Concordia: Caparco – Bărboianu (Nivaldo 21), Marc, Albu, Patache – Cristescu (Babic 85), Grădinaru, Deaconu, Bucşa – Batin (Bud 68), Bumba
Rezerve: Vitauskas, Yamissi, Babic, Cioablă, Bud, Pena
Antrenor: Ion Moldovan

Sepsi: Rîmniceanu – Dalmau, Viera, Obsivac, Sato – Ghinga, Gorrin (Simonovski 58), F. Oliveira, Fulop (Petrovikj 81) – P. Petre (Hamed 63), Tandia
Rezerve: Niczuly, Dima, Ursu, Hamed, Simonovski, Petrovikj, Hadnagy
Antrenor: Eugen Neagoe