Mai greu cu satelitul Voluntariului. Turris s-a încurcat în Ilfov

lun, 01 octombrie 2018

Turris Turnu Măgurele a terminat la egalitate, 2-2, meciul cu echipa secundă a Voluntariului

Teleormănenii câștigau disputa cu Rapid, în Cupa României, clar, 2-0, și își făceau un culoar neașteptat către faza următoare a competiției surprizelor. Efortul depus în jocul cu giuleștenii a lăsat urme în tabăra Turrisului care a avut de înfruntat o replică de bun nivel din partea echipei secunde a Voluntariului. Tânara garnitură ilfoveană a stricat planurile favoriților la capătul unui 2-2 final spectaculos.

Oaspeții se pot declara, până la urmă, chiar mulțumiți cu egalul în condițiile în care experimentatul mijlocaș Liviu Băjenaru a egalat situația în minutul 80. Marcaseră, până atunci, Nicholas Dinu (65) și Ozkara Oktay (60), în contul gazdelor care anulaseră reușita vizitatorilor semnată de Dragu în minutul 6. Turris a cedat, după egalul cu FC Voluntari 2, postura de lider în C3 garniturii secunde a Astrei, cu 14 puncte, în timp ce satelitul formației ilfovene se află la mijlocul ierarhiei cu 10 puncte acumulate.