Dum, 09 august 2020

Cu toate că a dominat ambele partide susținute în acest baraj-trial, Viitorul Domnești a pierdut de fiecare dată cu același scor, 0-1, ratând promovarea în Liga 3

S-a încheiat partida cu victoria echipei din Plopeni, cu 1-0

Min 90+3 – cartonaș galben Vlad (CSO Plopeni)

Min 90 – schimbare CSO Plopeni – Iese Ciobanu – Intră Panait

Min 87 – șut Puiuleț din 14 m, slab însă, reține Ciuculescu

Min 79 – Schimbare la Viitorul – Iese Iordănescu – Intră Olaru

Min 74 – Schimbare la CSO Plopeni – Iese Puiuleț – Intră Iancu

Min 65 – Gol Plopeni! Faza confuza in careul ilfovean, mingea ajunge la Iancu care trimite in poarta. Centralul Chivulete anuleaza in prima faza golul insa dupa ce se consulta cu asistentul Neacsu…valideaza reusita lui Iancu. 0-1

Min 63 -Schimbare Domnesti – Iese V. Badoi – Intra Cristian Tudor

Min 60 – Schimbare Domnesti – Iese Zeciu – Intra Catalin Mirea

Min 59 – Cartonas galben – Valentin Badoi

Min 55 – Ocazie mare Domnesti!!! Valentin Badoi suteaza puternic din marginea careului advers, mingea loveste bata transversala a portii celor de la Plopeni.

Min 50 – Ocazie Plopeni. Vlad suteaza puternic din interiorul careului, lateral dreapta, dar Ciuculescu scoate cu un reflex de zile mari.

Min 48 – Ocazie importanta! Proaspat intratul Farama trimite de pe partea stanga in careul advers, mingea ajunge la Ivan care suteaza de la 6m putin pe langa poarta.

18.35 – Incepe repriza a 2-a; Schimbare la Domnesti – Iese Dumitrescu – Intra Ionut Farama

Noutati baraj Liga 2 – Pauza
Unirea Slobozia – Mostistea Ulmu – 1-0
CSM Slatina – Progresul Slatina – 0-0 (V.Gheorghe rateaza penalty la ultima faza a reprizei)
Comuna Recea – Minaur Baia Mare – 2-1

Min 45+1 – Final de repriza. Scor la pauza 0-0. Viitorul Domnesti a controlat prima parte a jocului insa nu a reusit sa marcheze.

Min 45 – De la margine se arata 1 minut de prelungire

Min 43 – Portarul Plopeniului, Marinica, se evidentiaza si rezolva impecabil din fata lui Dumitrescu

Min 40 – V. Ferfelea suteaza de la 14m putin peste poarta lui Marinica

Noutati baraj Liga 2 – min 30
CSM Slatina – Progresul Slatina – 0-0
Comuna Recea – Minaur Baia Mare – 1-1

Min 35 – Combinatie buna intre Ferfelea si Ivan cu ultimul ajuns in interiorul careului insa continuarea este fara rezultat.

Min 33 – Ocazie importanta!!! – Zeciu ajunge in pozitie de unu la unu cu portarul advers insa un fundas se repliaza si respinge in ultimul moment.

Min 31 – Cartonas galben – Florin Bardas (Domnesti)

Min 28 – Valentin Badoi, antrenorul din teren, incearca sa organizeze jocul ilfovenilor

Min 25 – Pauza de hidratare

Min 24 – Cartonas galben – Ionut Buliga (Domnesti)

Min 23 – Suntem la jumatatea patidei iar miza isi spune cuvantul. Jocul este unul echilibrat la mijlocul terenului.

Noutati baraj Liga 2
– Unirea Slobozia conduce Mostistea Ulmu. 1-0, gol din lovitura de la 11m.
– Comuna Recea deschide scorul in partida cu Minaur Baia Mare. 1-0

Min 10 – In ciuda aparentelor, se anunta o disputa echilibrata. Fiecare echipa isi adjudeca posesia si cate o ocazie.

Min 6 – Cartonas galben – Dragos Chejnoiu (Plopeni)

Min 5 – Replica a prahovenilor. Catalin Vlad suteaza din lateral dreapta, Ciuculescu este la post

Min 3 – Prima ocazie a meciului apartine ilfovenilor. Lovitura libera executata de V. Badoi, mingea ajunge la V. Ferfelea care trimite cu capul peste poarta de la 14m

17.35 – Incepe partida!

17.33 – Moment de reculegere pentru victimele Covid-19

Echipele de start
Asa cum se observa din componenta oaspetilor prahoveni, CSO Plopeni are probleme de efectiv, doar 3 jucatori sunt pe banca de rezerva.

Viitorul Domnesti – Stefan Ciuculescu, Ionut Banita, Gabriel Dumitrescu (cpt), Dambe Yaya, Viorel Ferfelea, Alexandru Iordanescu, Daniel Buliga, Razvan Zeciu, Valentin Badoi, George Ivan, Florin Bardas
Rezerve – Daniel Stoian, Catalin Mirea, Razvan Stoica, Ionut Farama, Razvan Olaru, Cristian Tudor
Antrenor – Valentin Badoi

CSO Plopeni – Ionut Marinica, Ionut Filip, Andrei Rusu, Dragos Chejnoiu, Angelin Butufei, Catalin Vlad, Cristian Gavrila, Radu Hula (cpt), Andrei Ciobanu, Cristian Mihai, Ionut Iancu
Rezerve – Valentin Ion, Robert panait, Andrei Puiulet
Antrenor – Iulius Margarit

Ora 16.50 – Echipele au iesit la incalzire

Stadion Gloria Buzau | Temperatura – 32° | Partial insorit | Stare gazon – foarte buna

Astazi, Duminica, 09 August  2020, cu incepere de la orele 17.30, ilfovsport.ro iti prezinta in format LIVE-TEXT partida dintre Viitorul Domnesti si CSO Plopeni.

Partida este programa in cadrul barajului de promovare in Liga a 3-a, Regiunea Sud, si se va disputa pe Stadionul Gloria din Buzau.

Echipa condusa de Valentin Badoi mai are sanse teoretice de a evolua in Liga a 3-a din sezonul urmator.
Acest lucru este conditionat de victoria la doua goluri in fata prahovenilor dar si de accederea in Liga a 3-a de pe pozitia a doua in cazul in care la startul competitiei nu se vor inscrie echipele necesare formarii seriilor.

Vezi aici desfasurarea jocului ACSM Oltenita – Viitorul Domnesti!

Rezultate inregistrate in primele 2 etape ale barajului de promovare, Regiunea Sud:

ACSM Oltenita – Viitorul Domnesti  1-0

ACSM Oltenita – CSO Plopeni  2-2  (6-4 dupa penalty-uri)

1 comentariu la "Live Text | Viitorul Domnesti 0-1 CSO Plopeni | Baraj de promovare in Liga a 3-a"