Final – Progresul Cernica – Gloria Cornesti 5-1!!! Dubla Enciu şi Croitoru!

mie, 20 iunie 2012

Astăzi, la Boldești, pe stadionul Viorel Mateianu din localitatea Boldești, județul Prahova, are loc meciul de baraj pentru promovarea în Liga a III-a, dintre campioana Dâmboviței, Gloria Cornești, și performera din Ilfov, Progresul Cernica. Peste 1.000 de spectatori sunt prezenți cu 10 minute înainte de startul partidei, chiar dacă sunt peste 35 de grade.

Echipe

Gloria Cornești: Moise – Picior, Gae, M. Oprea, C. Ștefan – Crăvcescu, Calofir, A. Olteanu, Caramalău – M. Matei, D. Voinea.

Rezerve: Bică, Malău, I. Rada, Movilă, Dumitrașcu, Lindenberg, Bărcănescu.

Antrenor: Ion Radu

Progresul Cernica: Vișan – I. Marin, Bivolaru, Răducan, Salaman – Tudose, M. Ștefan, Croitoru, Colțatu – Enciu, Apostol.

Rezerve: Badea, V. Grigore, A. Mihai, R. Zamfir, Nicoară, Chelaru, V. Marin

Antrenor: Gabriel Răduță

Min 1. A început meciul

Min 5. Ocazie pentru Gloria Cornești. Corner de pe partea stângă, cap M. Matei, dar intervine foarte bine portarul Cernicăi, dan Vișan.

Min 9. Colțatu șutează din afara careului, mingea este deviată și trece pe lângă bara lui Moise. Ocazie Cernica, cea mai mare de până acum.

Min 20. Ion Marin primește cartonaș galben pentru un atac imprudent.

Min 23. Șut de la 16 metri al lui Tudose, de la Cernica, prinde cu siguranță portarul Moise!

INFO. La Gloria Cornești joacă Daniel Movilă, are 41 de ani, fostul component al Petrolului Ploiești. Este și antrenor secund.

Min 39. Matei, golgheterul Corneștiului, cade în careu într-un duel, dar abitrul nu acordă penalty și face semn ca jocul să continue. Este 0-0 înainte de pauză.

INFO. În primul unsprezece al Cernicăi, cel mai bătrân jucător are 23 de ani, portarul Dan Vișan, iar cel mai tânăr este vedeta Enciu, 20 de ani. Cel mai tânăr fotbalist de la Cernica este Răzvan Zamfir, 18 ani.

Min. 45. Este pauză pe stadionul Viorel Mateianu, din Boldești. Scorul este egal, 0-0. Prima repriză a fost una slabă

Min. 46. Partida a fost reluată! Schimbare la Cornești. A intrat Ion Radu în locul lui Voinea.

Min. 50. Caramalău, de la Cornești, vede cartonașul galben de la centralul Buși, din Vâlcea!

Min. 51: 0-1. Goooooooooooooooooooool Matei! Cel poreclit Cărămidă înscrie, după o acțiune pe cont propriu. A scăpat singur cu Vișan, l-a driblat, după care a înscris în poarta goala.

Min. 59. Elevii lui Gabi Răduță sunt dominați clar de Cornești și par obosiți. Galeria din Cornești cântă din primul minut și creează o atmosferă incendiară.

Min. 60. Gabi Răduță efectuează prima schimbare la Cernica. Iese M. Ștefan și intră Grigore.

Min. 62. Ocazie mare ratată de Cernica. Tudose este servit excelent în careu, dar trimite slab și portarul Moise respinge.

Min. 63. Oprea de la Cornești primește cartonașul galben. A doua schimbare la Cernica, iese Tudose și intră Chelaru.

Min. 65. Ocazie Cernica. Ion Marin șutează de la 30 de metri, însă Moise prinde cu siguranță.

INFO. Ion Radu este patron, antrenor și jucător la Gloria Cornești.

Min. 75. Lovitură liberă pentru Cernica, dar mingea trece peste. Jucătorii Progresului forțează egalarea, dar nu impresionează și dau impresia că au renunțat la obiectiv.

Min. 76. Schimbare la Cernica, intră V. Marin în locul lui I. Marin.

Min. 78. Schimbare și la Cornești. Intră Lindenberg și iese C. Ștefan

Min. 85. 1-1. Goooooooooooooooooooool Progresul Cernica!!!Răducan restabileşte egalitatea şi duce meciul în prelungiri după o pasă de la Chelaru

Min. 94. Corneştiul are un om în minus!

Min. 98 Enciu înscrie pentru 2-1! Suntem aproape de Liga a III-a!

min. 113 Grigore scoate un penalty, pe care îl transformă Croitoru, 3-1

min. 117 Enciu face dubla, 4-1

min. 120 Croitoru face şi el dubla, 5-1

Final! Am promovat!

24 de comentarii pentru "Final – Progresul Cernica – Gloria Cornesti 5-1!!! Dubla Enciu şi Croitoru!"
  1. VLD spune:

CERNICA ! LUPTA CERNICA ! CERNICA LUPTA CERNICA !
    HAIDETI BAIETI VA ROG !!! TREBUIE SA INMULTIM NUMARUL ECHIPELOR ILFOVENE IN LIGA 3 !!! HAIDETI CU EGALAREA!

2. suporter spune:

haha:)))))
    lesinatii d la cernica se chinuie q astia:))))

5. golazzooo spune:

sa vina eneeeeeeee!!!!!sa suga p… chivulete acum!!!!cernica,nu in c,in „w” sa ajungetiiii!

9. Junior C spune:

Trebuie sa bata Cernica au prea mult noroc!!! .. chiar si la penalty-uri ar putea sa se califice!!

10. Junior C spune:

Foarte taree!! le-a dat cu terenul in cap!

11. VLD spune:

Cel mai nebun meci…..
    Imposibil Frate.
    In minutu 84 era 1-0 pt cornesti…

Au egalat au bagat meciu in prelungiri si au batut cu 5-1…. Ce meci…

12. dny spune:

:))) foarte tare.. inca un blat! inca odata cernica arata cat de slaba e! echipa cornesti este renumita pentru blaturile care le face la baraj!sunteti de ras cernicaaa!!!!

13. altu` spune:

Min. 59. Elevii lui Gabi Răduță sunt dominați clar de Cornești și par obosiți. Galeria din Cornești cântă din primul minut și creează o atmosferă incendiară. – ce minciunii :))))) si nu e singura…multe altele au existat pana akm pe acest site..

14. jiji spune:

de ras,de neras , ei vor juca in Liga a III-a, voi tot la judet. te-am pupat

15. inteleptul spune:

auzi blat. ce oameni inapti isi dau cu parerea. ar trebui sa fie un moderator care sa nu accepte toate aberatiile postate la comentarii :))

16. ION IONESCU DE LA .........GLINA spune:

BLAT ORDINAR, CA DE ALTFEL TOATE MECIURILE CERNICAI.
    DAR VEDETI CA LA LIGA A-III-A NU MAI POTI CUMPARA ADVERSARII LA PAUZA, DOMNILOR DE LA CERNICA.

17. george becali spune:

hahalerelorrrrrr auzi si tu blat , si baietii de la cornesti abia mai stateau in picioare in ultimile 20 de minute :))

18. scumpul spune:

bine nea florine. Multumim pentru tot. Oamenii din fotbal stiu cat te-ai implicat in promovarea cernicai. Ma bucur ca a ajuns la timp la stadion coletul ca era deranj mare.

19. VLD spune:

In loc sa va bucurati pt ei voi ii acuzati de blat incontinu…

Pana la urma nu joaca Glina Corbeanca sau Ciorogarla in Liga 3 , joaca Cernica.

20. pentru VLD spune:

bai VLD dak erai acolo si vedeai meciu nu mai vorbeai akuma

21. florin spune:

Enciu gata e ca si plecat….!!!:))) sa dus Cernica :)))) o sa joace APOSTOOLL:))))) IN ATAC IN DIVIZIA C !

22. VLD spune:

Poate ai dreptate. Astepa si eu un video o fotografie macar. Dar vad ca cei dela ilfovsport intarzie .

23. unu` spune:

Ziaristiiiiiii de paieeeee :))) vede-ti ca alti sunt marcatorii nu numai enciu cu croitoru` … dar asta da dovada de inca un articol mincinos ca si pana akm fatza de echipa din cernica…ziaristii de 2 banii :)))) cel mult…