Liniște pentru Răchită. Sportul a trecut clar de Brăila

vin, 13 aprilie 2018

Sportul Snagov a câștigat meciul de pe teren propriu cu Dacia Unirea Brăila după un joc încins

Trei puncte importante acontate de Sportul Snagov în dauna unei echipe adverse care a luptat fără menajamente pentru obținerea unui rezultat favorabil. Doi dintre oamenii importanți ai gazdelor, Bustea și Viorel Ferfelea, au încadrat golul brăilean, marcat de Banyoi, pentru ca în minutele de final Stelu Costache să stabilească scorul meciului, 3-1 în favoarea gazdelor.

Valeriu Răchită a mizat pe o formulă de start cu Fl. Iacob – S. Costache, Lică, I. Şerban, Bg. Stancu – Al. Radu (cpt.), Ferfelea, Borţoneanu – Bustea, Gojnea, Huiban, cu D. Munteanu, Jamali și Tazouti pătrunși pe gazon în partea secundă a jocului. Ineditul partidei a fost adus de accidentarea centralului disputei, Laurențiu Ionașcu din Buzău, care i-a cedat locul, în minutul 61, rezervei Alin Gheorghe.