(FOTO) Portarul Fulga a adus cele trei puncte la Balotești

vin, 14 aprilie 2017

CS Balotești a disputat vineri, pe teren propriu partida împotriva formației Luceafărul Oradea, contând pentru etapa cu numărul 29 a Ligii a II-a.

Scorul a fost deschis în minutul 24 de către oaspeți, prin reușita lui Marius Matei, dar în minutul 36 Paul Antoche a reușit să egaleze și a stabilit scorul pauzei, 1-1 pe terenul de la Balotești.

În partea secundă a jocului, Alin Gojnea a căzut în careu și a obținut un penalty în minutul 71, pe care Claudiu Herea l-a transformat fără probleme și și-a dus echipa în avantaj pe tabelă.

În prelungiri, arbitrul a dictat lovitură de pedeapsă pentru oaspeți, însă, Fulga a apărat eroic și a adus cele trei puncte la Balotești.

CS Balotești – Luceafărul Oradea 2-1

Baloteşti: Fulga – C-tin. Dedu, Andr. Răuţă, Flămânzeanu, N. Filip (Mirescu 63′) – L. Ion (cpt.), Antoche – Val. Andrei, Cl. Herea, P. Ioniţă (A. Gojnea 57′) – Eug. Nica (Dobra 79′)
Rezerve neutilizate: Iordan – Rontea, M. Neagu, Marciuc
Antrenor: Augustin Călin

Luceafărul: Goia – Balea, Hlinca (cpt.), Fl. Cordoş, Ban – Cuc (Codoban 46′), Feher (C-tin. Roşu 77′) – Chiş-Toie, Arnăutu, Bedea – M. Matei
Rezerve neutilizate: Began – Bactăr, Balla, D. Costea, A. Predescu
Antrenor: Alexandru Kiss