sâm, 18 martie 2017

CS Balotești a disputat sâmbătă, pe teren propriu, partida împotriva formației Metalul Reșița, contând pentru etapa cu numărul 25 a Ligii a II-a.

Gazdele au deschis scorul după primul sfert de oră al partidei, prin reușita lui Alin Gojnea, dar după doar șase minute, Robert Buduroi a egalat și a readus-o pe Metalul în joc.

În minutul 45, Claudiu Herea a reușit să înscrie și și-a dus echipa în avantaj la vestiare. După pauză, scorul a rămas același până în minutul 83, când același Herea a transformat un penalty și a închis jocul la 3-1 pentru Balotești.

CS Balotești – Metalul Reșița 3-1

Baloteşti: Iordan – Filip, Marciuc, Flămânzeanu, Dedu, Ioniţă, Ion, Neagu, Gojnea, Herea, Nica
Rezerve: Fulga – Răuţă, Ivan, Mirescu, Andrei, Antoche, Dobra
Antrenor: Augustin Călin

Metalul: Ignat – Dănănae, Munteanu, Cioranu, Dima, Pîrvu, Radu, Borţoneanu, Buduroi, Vasile, Dina
Rezerve: Kololo – Matei, Nedelcu, Dan, Oancea, Paraschiv, Petre
Antrenor: Mihai Stoica

Mai jos puteți vizualiza în exclusivitate galeria foto a acestei partide.