Foto | CSO Bragadiru castiga la pas Cupa Romaniei

joi, 31 mai 2018

Miercuri seara, pe stadionul din Berceni, s-a disputat Finala Cupei Romaniei faza judeteana.
Finalistele Cupei au fost CSO Bragadiru si Pescarusul Gradistea.

CSO Bragadiru a ajuns in ultimul act al competitiei dupa ce a trecut in semifinale de Viitorul Dragomiresti (dubla mansa, 3-0 si 1-0) in timp ce adversarii din Gradistea au dispus de Unirea Dobroiesti (dubla mansa, 2-1 si 6-2)

Rezultatatul  Finalei a fost de 5-0 in favoarea jucatorilor de la CSO Bragadiru, echipa care confirma forma buna prin care trece in aceasta perioada si castiga Cupa Romaniei editia 2017-2018.

Golurile au fost marcate de Octavian Dobrescu si Cristi Paun in prima repriza pentru ca in al doilea mitan sa puncteze Mircea Moise, Marius Draganuta si acelasi Cristi Pau.

Foto – CSO Bragadiru

Finala CR ...

2 de comentarii pentru "Foto | CSO Bragadiru castiga la pas Cupa Romaniei"
  1. Spectator spune:

Un meci superb dominat de Bragadiru si numai ratările incredibile au facut ca scorul sa nu fie mai mare .
    Felicitări învinșilor pentru sportivitatea din teren !
    Felicitări brigăzii de arbitri !
    Felicitări AJF Ilfov pentru organizare !
    Urmează meciul tur din barajul pentru desemnarea campioanei județului Ilfov – sâmbăta ora 18 stadionul din Pasarea
    Pantelimon-Bragadiru

2. Jucator gradistea... spune:

Felicitari celor de la bragadiru o echipa foarte buna, tanara si ambitioasa… erau cu mult peste noi.. majoritatea veniti dupa 8-10 ore de munka e foarte greu sa faci fata unor baieti care au alergat din minutul 1 pana in minutul 90.. felicitari inca o data si bafta in continuare