mar, 01 mai 2018

Poate cea mai interesanta partida a etapei a 18-a din LaLiga de Ilfov avea sa se dispute la Bragadiru, acolo un CSO primea vizita celor de la Athletico Floreasca. Un duel intre liderul la zi si ocupanta locului 3. Un duel in care aveau sa se intalneasca tineretea celor de la CSO Bragadiru si experienta bucurestenilor din cartierul Floreasca.

Desi se anunta o partida echilibrata, jocul a fost la dispozitia echipei gazda, echipa care a condus si punctat la toate capitolele.

Vezi aici rezultatele etapei a 18-a!

Cel mai bun jucator al gazdelor a fost Cristi Paun, evolutia din aceasta partida facand practic diferenta pe tabela de marcaj, tabela care s-a inchis la scorul de 5-1 in favoarea gazdelor.
De altfel, prestatia lui Paun a pus semne de intrebare asupra nivelului la care joaca in acest moment, jucatorul celor de la CSO Bragadiru putand face fata intr-o liga superioara fara probleme.

Faza meciului a fost creata tot de micutul fotbalist al gazdelor intr-un mod absolut fabulos – in minutul 21 Cristi Paun avea sa faca o cursa de peste 60 metri la capatul careia deschidea scorul. In solitara sa cursa, Paun avea sa treaca de nu mai putin de 5 jucatori adversi.

Paun inscrie si golul cu numarul 2 in minutul 32 pentru ca Daniel Fagu sa aduca linistea in tabara gazdelor inscriind golul 3 la capatul unui contraatac rapid.

Oaspetii reduc din diferenta spre finalul primei reprize prin Iulian Brinza

Reusitele aceluiasi Daniel Fagu din minutele 67 si 73 aveau sa stabileasca rezultatul final al partidei.

In actuala configuratie, CSO Bragadiru pare echipa care merita sa promoveze si sa evolueze intr-o liga superioara.

La finalul partidei, Constantin Grecu, Presedinte la CSO Bragadiru, ne-a declarat: “Rezultatul partidei este multumitor. Daca trecem peste sincopa rezultatului de la Peris pot spune ca evolutia echipei ne da sperante pentru viitor.”

In ceea ce priveste promovarea, acelasi Grecu declara: “Daca la finalul campionatului vom fi in pozitie de promovare, nu ne vom da la o parte in ceea ce priveste evolutia in Liga a 3-a. De altfel, in viitorul apropiat, vom demara lucrari de reabilitare a bazei sportive.”

CSO Bragadru 5-1 Athletico Floreasca

CSO Bragadiru – Marian Mehedinteanu, Daniel Fagu, Marius Rotaru, Iulian Neacsu, Daniel Rotaru(cpt), Armando Paraschiv, Marius Draganuta, Florin Ionita, Razvan Fratila, Ionut Moise, Cristi Paun
Rezerve – Andrei Paganiuc, Cristian Izina, Ion Soare, Alexandru Lupu, Octavian Dobrescu, Adrian Baocoianu, Mihaita Dobre
Antrenor – Costel Olteanu

Athletico Floreasca – Catalin Buceceanu, Razvan Manciu, Serban Dorlan, Iulian Brinza, Razvan Sultanescu, Dragos Constantin, Alexandru Gheorghe, Razvan Mocanu(cpt), Andrei Sava, Dan Florea, Andrei Paiu
Rezerve – Iulian creanga, Eugen Talpan, Ionut Dumitru, Stefan Dumitru, Florin Sirbu, Andrei Balasescu
Antrenor – Stefan Dumitrache

Oficiali
Arbitru – Florin Neagu
Asistent 1 – Ionut Draghiciu
Asistent 2 – Madalin Nica

L-4-_-Brag...

19 de comentarii pentru "Foto | Bragadiru – Athletico Floreasca – 5-1 | Cristi Paun – One man show | Daniel Fagu – Hat-trick"
  1. Anonim spune:

Va gânditi pl la promovare bai grecule .faceti cum ați făcut anul trecut cand ați ajung la baraj si ai luat bani de la crevedia…. hoțule…..rusine …

2. Alex spune:

Domnilor veniti in seria 2 sa vedeti arbitraj la Gradistea -Pantelimon …hotie pe fata . Multumim domnilor arbitrii , ati aratat ce fel de oameni sunteti si va bateti joc de jucatorii care vin in timpul lor liber sa joace fotbal de placere. Sa va fie rusine!!!

• Unul spune:

La ce meci te-ai uitat Alex,arbitrul a gresit de ambele părți,în prima repriză dacă se termina 4-1nu se supără nimeni.Ati avut 2 ocazii unul a fost golul si inca un șut pe spațiul porții.Daca te referi la hentul comis de fundalul de la Gradistea în a 2 repriză,nu uita ca si Gradistea în prima repriză a fost la fel.Bafta aveti o echipă frumoasa.

• Unu spune:

Ori esti antrenorul de la gradistea ori arbitrul de la meci…pe bune , gol anulat pe motiv de ofside (dar nu stiu la ce jucator) doua aut’uri de poarta clare..el arata corner..minge iesita in aut de mana el da corner…faulturi date numai pe 18 metri..despre ce vorbim..asa arbitraj nu ai cum sa nu castigi acasa.

8. Alex spune:

Arbitrul Negru trebuie EXTIRPAT din fotbal !!! Așa ceva nu se face pe un teren de fotbal, sa persiflezi si sa provoci prin aroganta jucătorii echipei din Pantelimon pe toată durata jocului ! Arata 7 minute de prelungire si fluiera sfârșitul jocului după 11 Min !!! 7 cartonase galbene in dreptul celor de la Pantelimon.

9. Alex spune:

Fotbalistic vorbind echipa din Grădiștea e foarte buna si nu e nevoie de asemenea practici sa câștige un meci dar când delegatul sau antrenorul sau viceprimarul sau ce o fi el apelează la asemenea practici deconcentrează propria echipa.

10. Jucator spune:

Acum inteleg de ce au vrut cei de la Pasărea sa se rejoace…Niste amarati fomisti !
    Rusine va faceti singuri de ras !

11. Anonim spune:

DRAGOMIREȘTI – GRĂDIȘTEA ?

12. alex spune:

se joaca la ora 6 !!!!!!! incredibil cum decide AJF-ul sa schimbe ora disputarii acestui meci. e penultima etapa toate meciurile trebuie sa se dispute la aceeasi ora !!!

13. Andre spune:

Ajf-ul face cartile …sau mai bine zis cei care conduc ajf-ul…toate meciurile trebuiau disputate la aceeiasi ora domnilor care conduceti fotbalul din Ilfov…sper ca se va sesiza cineva sa va invete putina organizare…nu sa faceti cartile cum vreti voi!!!! Si nu in ultimul rand “Domnilor de la ilfovsport e normal cum au procedat?”

14. Unul spune:

Cei din Gradistea nu sau prezentat din cauza celor din conducerea Ajf,foarte bn au facut,toate meciurile la ora 12 numai cel de la Dragomiresti la 18,RUSINE AJF.