FC Voluntari a pierdut în prelungiri primul meci din acest sezon

Dum, 16 iulie 2017

FC Voluntari a disputat duminică, pe Arena Națională, primul meci din cadrul acestui nou sezon al Ligii I, împotriva formației FCSB.

Roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 33, când Budescu a transformat un penalty și a stabilit rezultatul primei reprize, 1-0 pentru FCSB.

În partea secundă a jocului, ilfovenii au reușit să egaleze în minutul 55, prin golul lui Bălan, dar Man a readus-o pe FCSB în avantaj în prelungirile acestei partide.

Astfel, FC Voluntari a pierdut prima partidă din acest sezon al Ligii I în fața formației lui Nicolae Dică.

FCSB – FC Voluntari 2-1

FCSB: Niţă – Enache, Larie, Bălaşa, Morais – Popescu (Teixeira 46), Pintilii – Man, Budescu, Tănase (De Amorim 77) – Gnohere (Alibec 46)
Rezerve: Stăncioiu, Momcilovic, Achim, D. Benzar
Antrenor: Nicolae Dică

FC Voluntari: Balauru – Maftei, Balaur, M. Popescu, Acsinte – Răută, Lazăr (Tudorie 46) – Deac (Ivanovici 46), Marinescu, Olteanu – Bălan (Tăbăcariu 75)
Rezerve: Petrariu, Popadiuc, Căpăţână, Pârcălabu
Antrenor: Claudiu Niculescu