FC Voluntari a câștigat cel de-al doilea amical din Turcia

vin, 26 ianuarie 2018

FC Voluntari a disputat cel de-al doilea meci amical al stagiului de pregătire din Antalya, împotriva grupării bosniace NK Čelik Zenica.

Ilfovenii au condus la pauză cu scorul de 1-0, după reușita lui Adrian Bălan din minutul 37, iar în partea secundă a jocului, Petre Ivanovici a majorat diferența în minutul 56. Bosniacii au marcat și ei în minutul 73, prin reușita lui Jurina, dar nu au mai avut puterea de a egala.

Pentru prima repriză a acestei întâlniri, Claudiu Niculescu s-a bazat pe următoarea formulă: Balauru – Pleașcă, Balaur, Kosnic, Bucurică – Novac (cpt.), C. Lazăr, Marinescu – Deac, Ad. Bălan, D. Benzar, iar în partea secundă a jocului, tehnicianul a introdus în teren următorii jucători: Petrariu – Leasă, C. Achim, Cazan, Mitache – Căpățînă, Răuță, Cernat – Ivanovici, Voicu, Pîrcălabu.

Astfel, FC Voluntari a câștigat cea de-a doua partidă de verificare din Turcia, după ce au pierdut primul meci cu scorul de 3-2 în fața celor de la Pogoń Szczecin.