Emoţii după pauză. Primul succes al lui Alin Ilin la Tunari

mar, 29 octombrie 2019

CS Tunari s-a impus în disputa cu Agricola Borcea după un meci cu două reprize diferite

Primul act le-a aparţinut, clar, ilfovenilor care au marcat prin Valentin Cristea şi Vasile Bucă în contul unui avantaj liniştitor la pauză. Partea secundă nu a continuat la acelaşi nivel pentru trupa ilfoveană care s-a văzut masată în propria jumătate de teren. A venit şi golul relansării, autor Luca din penalty, şi finalul a fost unul cu emoţii pentru amfitrioni. A punctat, decisiv, Dima, în contul primei victorii a lui Alin Ilin, 3-1, ca antrenor principal pe banca Tunariului.

“Bine că am câştigat, era foarte important pentru noi după eşecul de la Ulmu. Vom căuta să acumulăm cât mai multe puncte în cele patru etape care au mai rămas de disputat pentru a face, în iarnă, calcule pentru retur”, a precizat, la final de joc, antrenorul grupării din Tunari.