Dorul de iarbă – fotbaliștii juniori din Ilfov au revenit pe teren!

mar, 21 septembrie 2021

După mai bine de un an și jumătate, pauză cauzată de pandemia la nivel mondial, iată că juniorii mari și mici își văd dorințele împlinite, prin reluarea antrenamentelor și jocurilor pe terenul de fotbal. Au pornit la drum, în noile ediții de campionat, parcă cu ambiții mai mari. Din păcate, mai sunt grupări care n-au avut dosarul de înscriere complet, dar speră să-și rezolve problemele cât de curând, altele nu și-au testat medical toți sportivii și formalitățile mai durează ceva timp – Asociația Județeană de Fotbal Ilfov le-a amânat meciurile celor în cauză și mai așteaptă, pentru că nu vrea să piardă pe drum nicio echipă! Site-ul nostru, www.ilfovsport.ro, vă va ține la curent cu rezultatele juniorilor, pentru că acești copii, cât și antrenorii care au răbdare cu ei, merită să fie mediatizați – de aici se ridică viitorii fotbaliști ai campionatelor de seniori și, de ce nu?, chiar ai naționalei tricolore.
Iată rezultatele înregistrate până acum:

JUNIORI U19
Etapa 1
– Viitorul Pantelimon – FC Voluntari SA 3 – 2
– Voința Domnești – CS Otopeni 1 – 2
– CS Măgurele CSL Ștefăneștii de Jos 2 – 2
– CS Glina – a stat
– CSS Ilfov – Academica Clinceni, a fost amânat
– Voința 2018 Crevedia – ACS de Sănătate Voința Buftea, a fost amânat
Etapa 2
– CS Otopeni – Viitorul Pantelimon 0 – 4
– CSL Ștefăneștii de Jos – Voința 2018 Crevedia 2 – 3
– Voința Buftea – Voința Domnești 2 – 1
– CSȘ Ilfov – a stat
– FC Voluntari SA – CS Glina – amânat
– Academica Clinceni – CS Măgurele – amânat

JUNIORI U17
Seria 1, Etapa 1
– CS Brănești – CS Afumați 3 – 4
– Juniors Berceni – Viitorul București 4 – 1
– SC Popești Leordeni – Academica Clinceni 4 – 0
– ACS de Sănătate Buftea – CSO Bragadiru 9 – 1
Seria 2, Etapa 1
– CS Ciorogârla – Voința 2018 Crevedia 3 – 0
– CS Otopeni – FC Voluntari SA 3 – 0
– Viitorul Petrăchioaia – Voința Buftea 0 – 14
– Viitorul Dragomirești Vale – CS 1 Balotești 2 – 2

JUNIORI U 13
Seria 1, Etapa 1
– Viitorul Vidra – CS Cernica 0 – 5
– Juniors Berceni – Viitorul Dragomirești Vale 12 – 0
– Voința Domnești – FC Voluntari 2 SA 15 – 0
– CSO Bragadiru – CS Concordia Chiajna 4 – 3
– Viitorul Pantelimon – CSL Ștefăneștii de Jos 2 – 2
– CS Ciorogârla – Popești Leordeni 2 – 7
– CS Brănești – Academica Clinceni 0 – 3
– ACS Dârvari – CS Berceni – a fost amânat
Seria 2, Etapa 1
– CS Tunari – Voința Buftea 0 – 2
– CS Stejarul Gruiu – CS Otopeni 9 – 1
– Voința 2018 Crevedia – CS 1 Balotești 1 – 3
– Școala de Fotbal ARD Snagov – FC Voluntari SA 12 – 1
– CSL Ștefăneștii de Jos – Școala de Fotbal Eugen Nae 0 – 15
– COCO Athletic Buftea – CS Afumați 5 – 0
– Viitorul Petrăchioaia – Codrii Vlăsiei Moara Vlăsiei – a fost amânat

JUNIORI U 11
Seria 1, Etapa 1
– CS Balotești – FC Voluntari SA 0 – 4
– Codrii Vlăsiei Moara Vlăsiei – CSȘ Ilfov 7 – 4
– Olimpic Snagov – CS Cernica 4 – 1
– CS Tunari – Stejarul Gruiu 2 – 9
– Școala de Fotbal ARD Snagov – CSL Ștefăneștii de jos 9 – 1
– Viitorul Petrăchioaia – a stat
Seria 2, Etapa 1
– Popești Leordeni – ACS Mihnea Alexandru 2 – 11
– Voința Domnești – Star Team 3 – 1
– Concordia Chiajna – Voința 2018 Crevedia 5 – 1
– Viitorul Dragomirești Vale – Sporting 2019 OL 0 – 16
– Academica Clinceni – CS Chitila 5 – 4
– FC Voluntari SA – Voința Buftea, a fost amânat

JUNIORI U 9, Gheorghe Ola
Seria 1, Etapa 1
– CS Balotești – Voința 2018 Crevedia 2 – 17
– Școala de Fotbal ARD Snagov – FC Voluntari 2 SA 0 – 7
– COCO Athletic Buftea – a stat
– Speranța Săbăreni – CS Concordia Chiajna – amânat
– CSL Ștefăneștii de Jos – Voința Snagov – amânat
Seria 2, Etapa 1
– Academica Clinceni – CSȘ Ilfov 3 – 3
– FC Voluntari SA – Viitorul Petrăchioaia 10 – 1
– ACS Mihnea Alexandru – a stat
– AS Sporting 2019 OL – Unirea Dobroești – a fost amânat

Niciun comentariu

adauga un comentariu