Domneștiul a remizat cu juniorii lui Bratu. Cârjan a marcat din nou

joi, 07 decembrie 2017

Viitorul Domnești a terminat la egalitate meciul amical cu echipa națională de juniori Under 18

”Tricolorii” antrenați de Florin Bratu pregătesc la Mogoșoaia o partidă amicală cu selecționata Italiei care va avea loc pe 13 decembrie. În cantonamentul care a debutat pe 5 decembrie și-a făcut loc, astăzi, o partidă de verificare cu Viitorul Domnești. Divizionara C antrenată de Virgil Andronache a oferit o replică de bun nivel în remiza, 1-1, înregistrată la finalul disputei. Ilfovenii au condus cu 1-0, cu reușita marcatorului de serviciu, Daniel Cârjan, după care tricolorii au reușit să egaleze până la pauză.

”Am avut o evoluție notabilă, cu precădere în prima repriză pe care am controlat-o. La pauză am făcut foarte multe schimbări și asta s-a văzut în exprimarea noastră ulterioară. Tinerii jucători pe care îi antrenez au avut parte, din nou, de o experiență notabilă”, a punctat Virgil Andronache, antrenorul Domneștiului, la capătul jocului de verificare de astăzi.