Derby-ul Ilfovului în Liga I se joacă în ultima etapă! Vezi programul turului

mie, 24 iunie 2015

Pentru prima dată în istoria fotbalului din Ilfov, două echipe din județ se vor înfrunta în Liga I. Miercuri, la prânz, la sediul LPF, a avut loc tragerea la sorți a programului turului din Liga I, ediția 2015-2016.

Așadar, în prima etapă, Concordia Chiajna va întâlni Astra Giurgiu, în deplasare, în vreme ce nou-promovata FC Voluntari întâlnește pe teren propriu CSMS Iași. Cele două echipe, Chiajna și FC Voluntari, se vor întâlni în ultima etapă a turului, programată la 3 octombrie. De remarcat că echipa din Chiajna are un început infernal, cu meciuri împotriva Astrei, Iașiului, ASA-ului, Petrolului, Pandurilor și Craiovei. Nici Voluntariul nu a scăpat mai ușor și va întâlni echipe puternice în prima jumătate a turului: Iași, Petrolul, Pandurii, CFR Cluj sau Dinamo.

Programul Chiajnei în tur:

Etapa I Astra Giurgiu – Concordia Chiajna
Etapa II Concordia Chiajna – CSMS Iași
Etapa III ASA – Concordia Chiajna
Etapa IV Concordia Chiajna – Petrolul
Etapa V CSU Craiova – Concordia Chiajna
Etapa VI Concordia Chiajna – Pandurii
Etapa VII FC Viitorul – Concordia Chiajna
Etapa VIII Concordia Chiajna — CFR Cluj
Etapa IX ACS Poli Timișoara — Concordia Chiajna
Etapa X Concordia Chiajna — FC Botoșani
Etapa XI Steaua — Concordia Chiajna
Etapa XII Concordia Chiajna — Dinamo
Etapa XIII FC Voluntari – Concordia Chiajna

 

Programul Voluntariului în tur:

Etapa I FC Voluntari – CSMS Iași
Etapa II Petrolul – FC Voluntari
Etapa III FC Voluntari – Pandurii
Etapa IV CFR – FC Voluntari
Etapa V FC Voluntari – FC Botoșani
Etapa VI Dinamo – FC Voluntari
Etapa VII FC Voluntari – Astra
Etapa VIII ASA — FC Voluntari
Etapa IX FC Voluntari — CSU Craiova
Etapa X FC Viitorul — FC Voluntari
Etapa XI FC Voluntari — ACS Poli Timișoara
Etapa XII Steaua — FC Voluntari
Etapa XIII FC Voluntari – Concordia Chiajna

Programul complet al turului Ligii I:

Etapa 1 (11 iulie):

Astra Giurgiu — Concordia Chiajna
ASA Târgu Mureș — FC Dinamo București
CS Universitatea Craiova — FC Botoșani
FC Viitorul — CFR Cluj
ACS Poli Timișoara — Pandurii Târgu Jiu
Steaua București — Petrolul Ploiești
FC Voluntari — CSMS Iași

Etapa 2 (18 iulie)

Concordia — CSMS Iași
Petrolul — FC Voluntari
Pandurii — Steaua
CFR Cluj — ACS Poli Timișoara
FC Botoșani — FC Viitorul
Dinamo — CSU Craiova
Astra Giurgiu — ASA Tg. Mureș

Etapa 3 (25 iulie)

ASA — Concordia
CSU Craiova — Astra
FC Viitorul — Dinamo
ACS Poli Timișoara — FC Botoșani
Steaua — CFR Cluj
FC Voluntari — Pandurii
CSMS Iași — Petrolul

Etapa 4 (1 august)

Concordia — Petrolul
Pandurii — CSMS Iași
CFR Cluj — FC Voluntari
FC Botoșani — Steaua
Dinamo — ACS Poli Timișoara
Astra — FC Viitorul
ASA — CSU Craiova

Etapa 5 (8 august)

CSU Craiova — Concordia
FC Viitorul — ASA
ACS Poli Timișoara — Astra
Steaua — Dinamo
FC Voluntari — FC Botoșani
CSMS Iași — CFR Cluj
Petrolul — Pandurii

Etapa 6 (12 august)

Concordia — Pandurii
CFR Cluj — Petrolul
FC Botoșani — CSMS Iași
Dinamo — FC Voluntari
Astra — Steaua
ASA — ACS Poli Timișoara
CSU Craiova — FC Viitorul

Etapa 7 (15 august)

FC Viitorul — Concordia
ACS Poli Timișoara — CSU Craiova
Steaua — ASA
FC Voluntari — Astra
CSMS Iași — Dinamo
Petrolul — FC Botoșani
Pandurii — CFR Cluj

Etapa 8 (22 august)

Concordia — CFR Cluj
FC Botoșani — Pandurii
Dinamo — Petrolul
Astra — CSMS Iași
ASA — FC Voluntari
CSU Craiova — Steaua
FC Viitorul — ACS Poli Timișoara

Etapa 9 (29 august)

ACS Poli Timișoara — Concordia
Steaua — FC Viitorul
FC Voluntari — CSU Craiova
CSMS Iași — ASA
Petrolul — Astra
Pandurii — Dinamo
CFR Cluj — FC Botoșani

Etapa 10 (12 septembrie)

Concordia — FC Botoșani
Dinamo — CFR Cluj
Astra — Pandurii
ASA — Petrolul
CSU Craiova — CSMS Iași
FC Viitorul — FC Voluntari
ACS Poli Timișoara — Steaua

Etapa 11 (19 septembrie)

Steaua — Concordia
FC Voluntari — ACS Poli Timișoara
CSMS Iași — FC Viitorul
Petrolul — CSU Craiova
Pandurii — ASA
CFR Cluj — Astra
FC Botoșani — Dinamo

Etapa 12 (26 septembrie)

Concordia — Dinamo
Astra — FC Botoșani
ASA — CFR Cluj
CSU Craiova — Pandurii
FC Viitorul — Petrolul
ACS Poli Timișoara — CSMS Iași
Steaua — FC Voluntari

Etapa 13 (3 octombrie)

FC Voluntari — Concordia
CSMS Iași — Steaua
Petrolul — ACS Poli Timișoara
Pandurii — FC Viitorul
CFR Cluj — CSU Craiova
FC Botoșani — ASA
Dinamo — Astra

Comments are closed.