Debut de coșmar pentru Marian Rada la Berceni

joi, 26 noiembrie 2015

Debutul lui Marian Rada pe banca Berceniului o să rămână foarte multă vreme imprimat în memoria suporterilor ilfoveni, echipa noastră fiind învinsă cu scorul de 5-0 pe propria arenă.

VEZI CLASAMENTUL

După debutul de succes a lui Epaminonda, debutul lui Rada a fost totalmente opus. După 25 de minute încâlcite, Alami trimite un șut înșelător, iar Stoian este învins.

Peste doar 10 minute, același Alami este aproape de gol, dar mingea lovește bara.

În repriza a 2-a se declanșează dezastrul. Mai întâi, în minutul 58, Laurențiu Buș face 0-2, iar peste încă 13 minute, același jucător reușește dubla.

Ultimul sfert de oră îi aparține lui Vali Alexandru. Atacantul celor de la Călărași marchează și el o dublă, iar echipa ilfoveană pierde la scor.

ACS BERCENI – DUNĂREA CĂLĂRAŞI 0-5

Berceni: R. Stoian – E. Nicu (cpt.), Cioranu, Fîşie, A. Radu, Al. Radu, M. Neagu, L. Dobre, C. Mihai, Ettien, A. Pătraşcu

Dunărea: C. Lungu – I. Ţenea, Bg. Panait (cpt.), M. Popescu, M. Mureşan, Sg. Popescu, V. Alexandru, S. Matei, Alami, Al. Stoica, L. Buş