Cupa României, turul secund al fazei naționale. Rezultatele

mar, 14 august 2018

Turul secund al fazei naționale a Cupei României se dispută în decursul a două zile, marți și miercuri, când vor participa cele 34 de câştigătoare ale rundei anterioare şi 22 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii a III-a.

Capul de afiș al turului secund este meciul dintre Rapid și Bragadiru, iar derby-ul ilfovean al rundei va fi oferit de CS Tunari și Popești-Leordeni.

Meciurile se vor disputa pe 14, 15 și 16 august, cu începere de la ora 17:30.

Programul complet

Marți, 14 august, ora 17:30
• AS Croaţia Clocotici – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-5

Miercuri, 15 august, ora 17:30
ASMS ACS Sănătatea Darabani – CSM Bucovina Rădăuţi 0-1
• ACS Industria Galda – ACS Performanţa Ighiu
• AFC Sportul 2015 Petreşti – AFC Metalurgistul Cugir 1939
• ACS FC Avrig – AFC Unirea 1924 0-1
• CS Victoria Zăbrani – CS Şoimii Lipova
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Naţional Sebiş 2-0
• CNS Cetate Deva – CSM Lugoj
• FC Petrolul Ţicleni – ACSO Filiaşi
CSM Slatina – U Craiova 1948 SA 2-0
• ACS Unirea Bascov – CS Sporting Roşiori 2008 1-2
• AS Gloria 2015 Corneşti – CSM Flacăra Moreni
• ACS Sticla Arieșul Turda – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 1-3
• CS Minaur Baia Mare – AFC Unirea Tăşnad
• CSO Viitorul Liteni – CSM Roman
• AS Unirea Mirceşti – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ
• ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi – CS Sporting Lieşti
• ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi
• ACS Înainte Modelu – CSA Axiopolis Sport Cernavodă
• AS FC Agricola Borcea – ACSM Olteniţa 2-9
• ACS Victoria Traian – AFC Unirea 04 Slobozia 1-4
• CSM Râmnicu Sărat – AFC Metalul Buzău 1-3
CSM Focşani 2007 – ACS KSE Târgu Secuiesc 3-0
• AS FC Precizia Săcele – ACS Olimpic Cetate Râşnov
• AS Unirea Cristuru Secuiesc – AFC Hărman
• ACS Unu Fotbal Club Gloria – CSM Avântul Reghin
SC Fotbal Club R Bucureşti - CSO Bragadiru 5-0

Joi, 16 august, ora 17:30
CS Tunari – SC Popeşti-Leordeni 3-0

Comments are closed.