CS Afumați a pierdut la limită meciul cu UTA

Dum, 25 martie 2018

CS Afumați a disputat duminică, la Șiria, meciul împotriva formației UTA Arad, contând pentru etapa cu numărul 26 a Ligii a II-a.

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 14, prin reușita lui Ștefan Vasile, dar gazdele au restabilit egalitatea în prelungirile primei reprize, prin golul marcat de Buia. Astfel, cele două formații au intrat la vestiare la scorul de 1-1.

În partea secundă a jocului, arădenii au preluat conducerea în minutul 54, când Buia a reușit dubla. Acesta a închis și jocul la scorul de 2-1 pentru UTA Arad, echipă ce urcă pe locul 11 în clasamentul ligii secunde.

Ilfovenii lui Vasile Neagu rămân pe locul 4 în clasament, la opt puncte distanță de locul de baraj ocupat de Chindia Târgoviște.

UTA Arad – CS Afumați 2-1 (Buia ’45+1, ’55 / Vasile ’14)

UTA: Bodea – R. Iuga, Al. Manea (cpt.), Mih. Roşca, Dinculescu (Prună 46′) – I. Tănase – Stahl, Buia, Petra (Jorza 71′), Hlistei – D. Popa (Curtuiuş 46′)
Rezerve neutilizate: Barna – A. Iuga, Markovic, D. Toma
Antrenor: Cristian Todea

Afumaţi: Marinescu – Onea, Robicek, Rz. Patriche (cpt.), Perju – Vas. Olariu (Al. Mitu 77′), Vl. Tudorache – Rz. Avram, Mug. Dedu, Şt. Vasile (D. Burlacu 86′) – Buduroi (Alin Zaharia 62′)
Rezerve neutilizate: Mişa – Buzea, Novacek, Mir. Manole
Antrenor: Vasile Neagu