Concordia Chiajna II, victorie în deplasare la Aninoasa

sâm, 02 septembrie 2017

Concordia Chiajna II a disputat sâmbătă, în deplasare, partida împotriva formației FC Aninoasa, în cadrul etapei secunde a Ligii a III-a.

Scorul a fost deschis în minutul 21 de către Rogoveanu, jucător care a reușit dubla în minutul 43 și și-a dus echipa în avantaj la vestiare, scor 2-0 pentru satelitul Concordiei.

În partea secundă a jocului, gazdele nu au reușit să reducă din diferență, dar nici „vulturii” mici nu au mai forțat atacul. Astfel, Concordia Chiajna se întoarce acasă cu cele trei puncte câștigate pe terenul celor de la FC Aninoasa.

Tehnicianul Mugurel Cornățeanu a trimis în teren următoarea formulă de start: Isvoranu – Săftescu, Ghidurea (cpt.) Georgescu, Ciortan – Ghiță, Marin, Petrescu – Ciobanu, Rogoveanu, Anghel.